به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / طرز پخت پیتزای ساده

طرز پخت پیتزای ساده

بسم الله الرحمن الرحیم

طرز پخت پیتزای ساده

پیتزای ساده: محتویات روی خمیر: یک پیمانه و نیم گوشت پخته ریز ریز شده ، فلفل دلمه ای یک عدد خرد شده ، پیاز یک عدد متوسط خرد شده، گوجه فرنگی دو عدد بزرگ خرد شده ، پنیر پیتزا به دلخواه ، قارچ یک و نیم پیمانه خرد شده ، رب گوجه یک قاشق غذا خوری ، سر پرشکر یک قاشق مربا خوری ،آب لیمو دو قاشق ، نمک و فلفل و آویشن برای مزه دار کردن

خمیر:مایه خمیر (1 و نیم قاشق غذا خوری)آب ولرم 3/4 پیمانه ، روغن مایع 3 قاشق ، شکر 1 قاشق غدا خوری،نمک 1 قاشق مربا خوری ، آرد حدود 2 تا 3 پیمانه ، قدری که خمیری به دست آید که به دست نچسبد ، سفت هم نباشد .

دستور خمیر :شکر را در آب ولرم حل کرده خمیر مایه را در آب میریزیم ، 10 دقیقه صبر میکنیم تا پف کند .

طرز پخت پیتزای ساده

سپس آرد و روغن و مایه و نمک را با هم مخلوط میکنیم و ورز میدهیم تا خمیر به دست آید ، خیمر را در ظرف چرب شده گذاشته و رو آن را کاور میکشیم 45 دقیقه میگذاریم پف کند . سپس سس را آماده میکنیم رب گوجه ، شکر ، آویشن ، نمک ، آبلیمو ، فلفل و نصف استکان آب را مخلوط میکنیم . حالا فر را گرم میکنیم . خمیر را بعد از پف کردن به دوقسمت تقسیم میکنیم ، دو تا پیتزا اندازه عکس به ما میدهد ، حالا قالب های خود را چرب کرده خمیر را در قالب میگذاریم با انگشتان پهنش میکنیم . سس را روی دو خمیر میریزیم ، سپس فلفل دلمه ای و پیاز ، بعد از آن گوشت ، گوجه و قارچ های خرد شده را ، حالا وقت پنیر پیتزاست ، پیتزا ها را روی طبقه ی وسط فر قرار داده ، قدری میپزیم که دور تا دور پیتزا برشته و طلایی و روی آن نیز طلایی شود .


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)