به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / دین و مذهب / بزرگان شیعه / امام خمینی / گزیده ای از پیام امام خمینی رحمت الله علیه

گزیده ای از پیام امام خمینی رحمت الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم

گزیده ای از پیام امام خمینی رحمت الله علیه

متنی که برای شما عزیزان و خوانندگان محترم گردآوری شده گزیده ای از سخنان رهبر فقید جمهوی اسلامی ایران حضرت آیت الله امام خمینی ( درود و رحمت خدا بر او باد ) است . سخنانی که جوانان این روز ها هم مشتاق شنیدن آن هستند .

گزیده ای از پیام امام خمینی ره

زمان: ۲۳ بهمن ۱۳۵۷
مکان: تهران، مدرسه علوی
موضوع: قیام برای ساختن ایران
بسم اللّه الرحمن الرحیم -ملت ایران بداند که این انقلاب ایران با سایر انقلاباتی که در دنیا واقع شده است فرق دارد. این انقلاب از باب اینکه انقلاب اسلامی و انسانی بود… من به همه ملت توصیه می‌کنم که به همین نحو که تا کنون به وحدت کلمه خودشان ادامه داده‌اند از این به بعد هم ادامه دهند.‌

گزیده ای از پیام امام خمینی رحمت الله علیه

تمسک به اسلام و حَبْل متین اسلام و قرآن کریم و امام اعظم، امام عصر – سلام الله علیه – بکنند، و با همت والای خود تمام مشکلات را رفع کنند. -ملت عزیز من! اشکالات و مشکلات زیاد است و ما وارث یک مملکت آشفته هستیم. مملکت ما را خراب کرده‌اند و رفته‌اند؛ و ما وارث یک مملکت مخروبه هستیم. باید به خواست خدا تمام ملت برای ساختن ایران قیام کند.. اینک ما باید ایران را بسازیم؛ از نو بسازیم ولی مشکلات دارد مشکلات فقط با دولت رفع نمی‌شود، مشکلات با یک قشر یا دو قشر از ملت رفع نمی‌شود. همه ملت باید دست به هم بدهند. -ما باید متوجه باشیم که در چنین روزی که انقلاب است دستهای خائن و غیر منزه در کار است، و ممکن است خیانتکارها بخواهند بین شما تشتت بیندازند. باید جداً از خرابکاری اجتناب و مراقبت کنید..

اینها به اسلام و مملکت اسلامی خیانت است و باید از این قبیل خیانتها جلوگیری شود.. امروز حساسترین روزهایی است که بر اسلام و مسلمین می‌گذرد. باید همه مواظب باشید و نگذارید که دشمن در صفوف شما وارد شود. -یک مطلب دیگر اینکه باید از این آشفتگیها و تظاهرات خودداری کنید.. باید با نظم و ترتیب و انسانیت و اسلامیت رفتار کنید و به دنیا بفهمانید که شما ملت مُسْلم به حقایق اسلام آگاهید و به دستورات اسلام پایبند هستید. علمای اسلام مکلف شرعی هستند که مردم را از اینگونه اغتشاشات باز دارند. -همه هوادار اسلام هستیم.. باید از اغتشاشات جلوگیری شود.. همه نیروها را باید حفظ کنید.
ما با مسلمین اهل تسنن یکی هستیم؛ واحد هستیم که مسلمان و برادر هستیم. اگر کسی کلامی بگوید که باعث تفرقه بین ما مسلمانها بشود، بدانید که یا جاهل هستند یا از کسانی هستند که می‌خواهند بین مسلمانان اختلاف بیندازند. قضیه شیعه و سنی اصلاً در کار نیست، ما همه با هم برادریم.
(صحیفه امام- ج ۶- ص ۱۳۰ تا ۱۳۳)
خط امام/ ۴۵

گزیده ای از پیام امام خمینی رحمت الله علیه ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)