به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / متفرقه / حیوانات / زیباترین آکواریوم های جهان

زیباترین آکواریوم های جهان

بسم الله الرحمن الرحیم

زیباترین آکواریوم های جهان

آکواریوم جرجیا :

آکواریوم جورجیا از جاذبه‌های توریستی کشور آتلانتا به حساب می‌آید. این آکواریوم به همراه 30 میلیون لیتر آب تازه دریا در رده‌ی بزرگترین آکواریوم جهان قرار گرفته و در مرکز شهر آتلانتا قرار دارد. آکواریوم جورجیا به دلیل دنیای شگفت‌انگیز جانوران آبزی به یکی از معروفترین مراکز جهان تبدیل شده است.

آکواریوم جرجیا

این آکواریوم از پنج گالری تشکیل شده است که نام آن ها گالری جورجیا،گالری رودخانه،گالری آب های سرد،گالری اقیانوس و گالری استوایی می باشد.یکی از جاذبه های این آکواریوم تونل 30 متری گالری اقیانوس است.چه زیبا و دل‌انگیز است وقتی از درون تونلی عبور می‌‌کنیم که از هر طرف آبی بیکران اقیانوس را با انواع ماهی‌های رنگارنگش مشاهده می‌‌نماییم. آکواریوم جورجیا واقع در آتلانتای امریكا جدیدترین و بزرگ‌ترین آکواریوم دنیاست که ما را وارد جهانی از زیبایی و تنوع می‌‌کند. دنیایی شگفت‌انگیز و لطیف که کاملا با دنیای خشن و خاکی ما در تضاد است. آکواریوم جورجیا امواجی از هیجان ناب را در دل مردم ایجاد می‌‌کند. صحنه‌هایی نفس‌گیر از اقیانوس نیلگون که شگفتی‌ هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد و قدرت پروردگار را به رخ بندگانش می‌‌‌کشد.

نمایی از ساختمان آکواریوم زیبای جرجیا

بزرگترین آکواریوم جهان

آکواریوم عمومی خلیج مانتری :

مانتری بی آکواریوم ( آکواریوم خلیج مانتری ) واقع در مانتری کالیفرنیا جزء زیباترین آکواریوم های جهان محسوب می شود . آکواریوم حرکت ابتکاری است که به دنبال پیدا کردن گونه های در معرض خطر و ارائه یک محیط امن و مناسب برای آنها شروع به کار کرد. آکواریوم دارای بیش از ۳۵،۰۰۰ حیوان و حدود ۶۲۰ گونه مختلف است.

آکواریوم خلیج مانتری

آکواریوم مونتری بی، یک مکان تفریحی ​​و نقطه آموزشی برای کسانی که عشق حیوانات آبزی را دارند است و یک تجربه منحصر به فرد ارائه می دهد. مهمانان می توانند در تغذیه حیوانات شرکت کنند،و از این کار لذت ببرند.حیوانات مهم در آکواریوم شامل ، نهنگ، کوسه ها، octopi، ماهی ژله، مارماهی گرگ، و ساردین دریا می باشند.

زیباترین آکواریوم های جهانآکواریوم بزرگ لیسبون پرتقال :

آکواریوم لیسبون جزأ یکی از مراکز تفریحی پایتخت پرتقال می باشد .

آکواریوم لیسبون پرتقال

آکواریوم زیبای دنیا

بازدید کنندگان آکواریوم

آکواریوم بزرگ واقع در پرتقالآکواریوم دیدنی تنسی :

این آکواریوم واقع در شهر چاتانوگا در ایالت تنسی آمریکاست .

آکواریوم های دیدنیآکواریوم های قشنگ دنیا

تصاویری از زیباترین آکواریوم های جهان

بزرگترین آکواریوم دنیا

خوب است بدانید :

نخستین آکواریوم‌های شهری در اواسط قرن نوزده در اروپا به بهره‌برداری رسیدند و در همان ابتدا بخشی از صنعت در حال شکوفایی توریسم شدند. اولین آکواریوم شهری درماه می سال 1853 درباغ‌وحش لندن افتتاح گردید و پس ازآن در سال1856، یک آکواریوم شهری به عنوان قسمتی ازموزه بارنوم درنیویورک ساخته شد. سپس درسال 1859 باغ آبی دربوستون ومجموعه های دیگری دراروپا مثل جاردین درپاریس 1860 وبرلین 1869 وسپس براتین 1872 تاسیس گردیدند.

تهیه و تنظیم : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)