به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / تکنولوژی / تبلت و موبایل / مراقبت از باتری تلفن همراه

مراقبت از باتری تلفن همراه

بسم الله الرحمن الرحیم

مراقبت از باتری تلفن همراه :
در این پست شش نکته مهم برای مراقبت بهتر از باتری گوشی و گجت هایتان به شما پیشنهاد می‌کنیم:
1-شما میتوانید باتری گجت خود را در شب و هنگام خواب شارژ کنید.
باتری گجت شما به اندازه‌ی خود گجت، هوشمند است. نگرانی از بابت مدت زمان متصل بودن باتری به شارژر نداشته باشید چرا که خود باتری اجازه‌ی شارژ بیش از حد را نخواهد داد.
2-هر موقع که زمان داشتید باتری خود را کمی شارژ کنید.
باتری‌های لیتیوم-یونی وقتی که به طور کامل خالی و دوباره شارژ می‌شوند، آسیب می‌بینند. هر موقع که به شارژر دسترسی داشتید مقداری از باتری را شارژ کنید.
3-باتری لپ تاپ شما میتواند همواره به شارژ متصل باشد.
همه‌ی مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم در مورد باتری لپ‌تاپ شما نیز صدق می‌کنند. حتی برخی لپ‌تاپ‌ها با رسیدن شارژ باتری به مقداری معین، آن را به طور کامل از مدار خارج می‌کنند و خطر هرگونه آسیبی به صفر می‌رسد.

مراقبت از باتری تلفن همراه
4-اگر میتوانید ، باتری لپ تاپ را تا زمانی که به شارژ متصل است جدا کنید.
با جدا کردن باتری اگر قطعی برق اتفاق بیفتد، لپ تاپ شما نیز خاموش خواهد شد. اگر این موضوع برای شما مشکلی ایجاد می‌کند از تهویه‌ی مناسب استفاده کنید و مطمئن شوید جلوی راه‌های تهویه را به روی باتری نبسته‌اید.
5-باطری خود را درجای خنک بگذارید.
در روزهای گرم سال باتری را در زیر نور مستقیم یا گوشی خود را روی لپ‌تاپ قرار ندهید. از شارژرهای بی‌سیم کم‌تر استفاده کنید چرا که گرمای زیادی تولید می‌کنند. از شارژرهایی که ولتاژی بالاتر از حد پشتیبانی گجت شما دارند، استفاده نکنید.
6-در هنگام خرید گوشی،در صورت امکان گوشی با قابلیت تعویض باتری خریداری کنید.
اگر در مورد دوام باتری حساسیت زیادی دارید، گوشی‌های با قابلیت تعویض باتری خریداری کنید. دلیل اول این‌که روشی سریع‌تر از تعویض باتری برای شارژ مجدد وجود ندارد و دلیل دوم این‌که در صورت خرابی باتری اصلی گوشی، می‌توانید باتری جدید تهیه و به راحتی جایگزین کنید.
اگر از گوشی بدون قابلیت تعویض باتری استفاده ‌کنید، بعد از ۵۰۰ بار شارژ باتری آسیب محسوسی خواهد دید. یعنی اگر هر روز یک‌بار گوشی را شارژ کنید، گوشی شما نزدیک به دو سال با عمر باتری مناسب برای شما کار خواهد کرد.
امیدواریم این چند نکته برای شما مفید بوده باشد.

مراقبت از باتری تلفن همراه ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)