به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / نان،شیرینی،شکلات،کیک / شیرینی / آموزش تهیه ی شیرینی مرنگ

آموزش تهیه ی شیرینی مرنگ

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش تهیه ی شیرینی مرنگ : طرز پخت شیرینی مرنگ که واقعا خوشمزه است در این نوشته آماده شده است .

مواد مورد نیاز برای تهیه ی این شیرینی :

پودر شکر(یا پودرقند)  200 گرم

سفیده تخم مرغ 4 عدد (برای هر سفیده 50 گرم پودر شکر)

هل 1.2 قاشق چای خوری

ابلیمو 1 قاشق غذاخوری

شیوه ی پخت مرنگ :

سفیده ها را در ظرفی مناسب ریخته و خوب هم میزنیم تا سفید و سفت  شود و در صورت بر گرداندن ظرف از آن نریزد سپس کم کم پودر شکر رو اضافه کنید و همچنان هم بزنید تا خوب فرم بگیرددر آخر هل را هم اضافه کرده و به همزدن ادامه دهید.(مثل خامه فرم گرفته شود). نکته اصلی این شیرینی خوب همزدن آن است.

شیرینی مرنگ

آموزش تهیه ی شیرینی مرنگ

در صورتی که از اسانسهای رنگی خوراکی استفاده میکنین زمانی که پودر شکر را اضافه میکنین رنگ رو هم اضافه کنین. اگه احیانا باعث شل شدن شد کمی پودرشکر را مجددا  اضافه کنید ، کف سینی فر را کاغذ روغنی انداخته و در صورتی که کیفیت کاغذ روغنی خوب نیست انرا کمی با قلمو چرب کنید. مواد آماده شده را در قیف مخصوص ریخته و با ماسوره دلخواه طرح مورد نظر را روی سینی میریزیم. پس از چیدن در سینی در فر قرار میدهیم.

این شیرینی را باید با دمای کم پخت . . حتی کمتر از 150 درجه فارنهایت .. حدودا 15 دقیقه زمان پخت داره.. اما در صورتی که حالت خشک به خودش نگرفته
باشد میتوان بیشتر هم در فر گذاشت.(میتوان فر را خاموش کرد و در حرارت داخلی فر شیرینی را قرار داده تا کاملا خشک شود ). برای امتحان یکی از شیرینی ها را از کاغذ جدا کرده اگر به راحتی جدا شد و پف مرنگ نخوابید  و داخل شیرینی نرم نبود آماده است، در غیر اینصورت دوباره شیرینی های مرنگ را در فر بگذارید تا با حرارت داخلی فر خشک شود و آماده شود. درجه حرارت فر و همزدن دو نکته مهم این شیرینی است حتی می توان شکوفه ها خیلی کوچیک زد و کنار چای بجای قند گزینه مناسبی است .

آموزش تهیه ی شیرینی مرنگ ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)