به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / دین و مذهب / بزرگان شیعه / آیت الله پناهیان / معرفی یکی از کتب استاد پناهیان

معرفی یکی از کتب استاد پناهیان

بسم الله الرحمن الرحیم

نام کتاب:انتظار عامیانه – عالمانه – عارفانه

نام نویسنده:علیرضا پناهیان

ناشر:انتشارات بیان معنوی

معرفی کتاب: این کتاب با نگاه و شیوه‌ای تحلیلی و همراه با استناد به بیش از 200 آیه و روایت از کتب معتبر نوشته شده است ؛ به ابعاد و زوایای مختلف انتظار پرداخته و به بسیاری از سؤالات و ابهامات در زمینۀ انتظار پاسخ داده است.

معرفی یکی از کتب استاد پناهیان

بخشی از متن کتاب:
منتظر برای ظهور احساس مسئولیت میکند. او با توجه به مسئولیت های سنگینی که بر عهده دارد، تلاش میکند تا خود را برای انجام آن ها آماده کند. و کسب این آمادگی، نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و تلاش مستمر است؛ و به این ترتیب زندگی منتظر با دیگران متفاوت میشود. گویی منتظر برای همه ی ابعاد زندگی خود برنامه دارد. حال و هوای زندگی او به زندگی یک چریک انقلابی و یک مبارز تمام عیار میماند. نمی شود انسان، انقلابی نباشد اما بخواهد یه عنوان یک منتظر به خودسازی بپردازد.

منتظر در مقام عمل زندگی خود را مرتب می کند و به کار های خود سروسامان می دهد. چه شد که شیخ مفید در زمان غیبت کبری، لیاقت دریافت نامه از امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) را پیدا کرده بود؟ امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) در اولین نامه شان به مرحوم مفید نوشته اند: «ما زندگی تو را شاهدیم، ما عبادت های نیمه شب تو را دیدیم، پسندیدیم تو را، می خواهیم گاهی با تو درد دل بکنیم، با تو حرف بزنیم.»
والله، امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) عاطفه دارد. والله، امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) پدر ماست. والله، امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) ما را دوست دارد. والله، امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) غصه خور ماست. والله، امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) از ما خبر دارد. خوشحال می شود ما فعال باشیم، با نشاط باشیم، خستگی ناپذیر باشیم. اینها جزء میدان عمل ماست.

معرفی یکی از کتب استاد پناهیان ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)