به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / متفرقه / اخبار / پزشکی و سلامت / پژوهشگران ایرانی دستگاه جایگزین شیمی درمانی را ساختند

پژوهشگران ایرانی دستگاه جایگزین شیمی درمانی را ساختند

بسم الله الرحمن الرحیم

پژوهشگران ایرانی موفق به ساخت دستگاه از بین برنده سلول‌های سرطانی شدند که به سلول‌های سالم بدن آسیب نمی‌رساند. این دستگاه با استفاده از فناوری نانو ساخته شده است. محققان شرکت دانش بنیان “نانو سیستم پارس” با استفاده از نانو ذرات و گرمای حاصله از ایجاد میدان مغناطیسی قوی و هدفمند موفق به تولید دستگاه “هایپرترمیا” شدند که بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد.

پژوهشگران ایرانی دستگاه جایگزین شیمی درمانی را ساختنداین روش می تواند جایگزین شیمی درمانی شود. مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه تست‌ها بر روی سلول‌های سرطانی کشت شده توسط دستگاه در خارج از بدن انجام می‌شود، اظهار کرد: در بیمارستان امام خمینی با استفاده از همین سیستم، تحقیقاتی انجام شده که در آینده نزدیک بر روی حیوانات کوچک نیز اعمال خواهد شد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه سلول‌های سرطانی اکثرا در دمای بیش از چهل و دو درجه سانتیگراد نابود می‌شوند، خاطر نشان کرد: با این روش و استفاده از ذرات مغناطیسی نانو، با گرمایی که دستگاه فقط در اطراف سلول‌های سرطانی ایجاد می‌کند، آن‌ها از بین رفته و تقریبا هیچ‌گونه آسیبی به سلول‌های سالم بدن وارد نمی‌گردد

این دستگاه و این روشها در آینده می تواند جایگزین مناسبی برای شیمی درمانی باشد چراکه با انجام شیمی درمانی، سلول های سالم فرد بیمار نیز از بین می روند و این خاصیت در این دستگاه دیده می شود که به سلول های سالم بدن آسیب نرساند.

پژوهشگران ایرانی دستگاه جایگزین شیمی درمانی را ساختند ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)