به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / سبک زندگی / تناسب اندام / از پابرهنه رفتن تا تناسب اندام

از پابرهنه رفتن تا تناسب اندام

بسم الله الرحمن الرحیم

از پابرهنه رفتن تا تناسب اندام :
ﻗﻮﻳﺘﺮﻳﻦ ﺍﻧﺘﻰ ﺍﻛﺴﻴﺪﺍﻥ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﻃﺒﻴﻌﺖ ﺩﻗﻴﻘﺎ در ﺯﻳﺮ ﭘﺎهای شما قرار دارد ﻓﻘﻂ ﻛﺎفی است تا کفش هایتان را  ﺩﺭ ﺑﻴﺎﺭﻳﺪ ﻭ ﻗﺪﻡ ﺑﺰﻧﻴﺪ ، ﺷﺎﻳﺪ این برای شما ﻋﺠﻴﺐ باشد ﻛﻪ ﺯﻣﻴﻦ ﺩﺍﺭﺍﻯ ﻗﺪﺭﺕ ﺩﺭﻣﺎﻥ ویژه ای است آن هم از ﻗﻮﻯ ﺗﺮﻳﻦ ﻧﻮﻋ ﻛﻪ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺩﺭ دﻧﻴﺎﻯ ﻣﺪﺭﻥ ﺍﻣﺮﻭﺯﻯ ﺍﻳﻦ ﻧﻮﻉ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺟﺎﻳﮕﺎﻫﻰ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﻭ ﻛﻤﺘﺮ ﻛﺴﻰ ﺭﺍ مشاهده می کنید ﻛﻪ با ﭘﺎ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﺩﺭ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ
ﻗﺪﻡ ﺑﺰﻧد . ﻗﺪﻡ ﺯﺩﻥ ﺑﺎ ﭘﺎﻯ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﺩﺍﺭﺍﻯ ﺧﻮﺍﺹ ﻋﺠﻴﺐ ﺛﺎﺑﺖ ﺷﺪﻩ ﺍﻯ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ باورکردنی نیست یک ﺗﻜﻨﻴﻚ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺳﺎﺩﮔﻰ چقدر ﺩﺭ ﺳﻼﻣﺘﻰ ﺗﺎﺛﻴﺮگذار است.

پابرهنه راه رفتن به ویژه در فصل تابستان سبب افزایش جریان خون، قوی شدن استخوان‌ها، زیبا شدن اندام و بهتر شدن خلق و خو می‌شود.
جالب است بدانید ارتباط مستقیم پا با خاک در سلامت پوست و تشکیل سلول‌های پوستی پا موثر است. در ضمن آزاد گذاشتن پا برای مدتی سبب زیبایی ناخن‌های پا و از بین رفتن بوی ناخوشایند پا می‌شود.

١:اگر از درد مفاصل در عضله ها ، احساس تورم در بدن ، قند خون بالا و يا چاقى رنج ميبريد كافي است روزى چند دقيقه پا برهنه قدم بزنيد ، بهترين محل براى قدم زدن با پاى برهنه ساحل است چرا كه ساحل به دليل خيس بودنش بهترين رساناست و پوست شما يك هادى براى اينكه الكترون هاى موجود در زمين را جذب كرده و در کل بدن شما به گردش بیاندازد ، اگر امكان پياده روى در ساحل نداريد ؛ گزينه بعدى پياده روى در چمن در پارك هاست كه اين روش هم روش بسيار خوب براى انتقال الكترون به سيستم بدنى است .
٢: توجه کنید که پا برهنه قدم زدن سبب رقيق شدن خون ، كاهش فشار خون و كلسترول خون شده ، ضربان قلب را اهسته تر كرده و سبب آرامش می شود .

جدای از پابرهنه راه رفتن ، پابرهنه دویدن هم دارای خاصیت های اعجاب آوری می باشد

بنا به گفته محققان دانشگاه آمریکایی هاروارد و طبق مقاله‌ای که در مجله نیچر به چاپ رسیده است بررسی روی دوندگان اهل آفریقا و کنیا نشان داده است ورزشکارانی که از کودکی عادت به پابرهنه دویدن دارند بعد از پا کردن کفش هم درست می‌دوند اما افرادی که از ابتدا برای دویدن از کفشهای ورزشی استفاده می‌کنند درست دویدن را نمی‌آموزند و اکثرا به جای پنجه ابتدا پاشنه را زمین می‌گذارند و این باعث وارد شدن ضربه پاشنه و آسیب دیدن مفاصل پا می‌شود.
البته محققان به دوندگان توصیه نمی‌کنند برای تغییر عادت کفش‌های خود را به کل کنار بگذارند. به عقیده متخصصان نباید بیش از 10 درصد فعالیت ورزشی هفته را پابرهنه انجام داد. محققان دانشگاه لویولای شیکاگو توصیه می‌کنند برای پیشگیری از آسیب‌دیدگی شدید پاشنه و بروز التهابات دردناک به تدریج با کمی دویدن بدون کفش، سعی در تصحیح عادات خود کنند.

از پابرهنه رفتن تا تناسب اندام ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)