به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / کیک سورپرايز گلابی ﻭ زنجبیل

کیک سورپرايز گلابی ﻭ زنجبیل

بسم الله الرحمن الرحیم

کیک سورپرايز گلابی ﻭ زنجبیل

موﺍد ﻻﺯﻡ :
ﮔﻼبی : 3 عدد
ﺍب : به مقدﺍری که رﻭی ﮔﻼبی ها را بپوشونه
ﺯنجبیل تاﺯﻩ : ﺍندﺍﺯﻩ یک قوطی کبریت
شکر 1: ﻭ 1/3 پیمانه
عسل : 1/3 پیمانه
پوست 1 عدد لیمو
برﺍی کیک :
ﺍرد : 1 ﻭ 1/4 پیمانه
نشاسته : 1/4 پیمانه
پودر ﺯنجبیل : 1/4 قاشق چای خوری
پودر دﺍرچین : 1/4 قاشق چای خوری
نمک : نوﮎ کارد
بکینگ پودر : 1 قاشق ﻏذﺍ خوری
تخم مرﻍ 3: عدد
شکر : 3/4 پیمانه
کرﻩ : 6 قاشق ﻏذﺍ خوری ﺍب شدﻩ 84.75 ﮔرﻡ

برای تهیه ی یگ کیک سورپرايز گلابی به همراه زنجبیل :

      در ابتدای آشپزی ﮔﻼبی ها را پوست بگیرید دﺍخل قابلمه کوچک ﻭ عمیقی بگذارید رﻭﺵ ﺍب بریزید ﻭ شکر ﻭ عسل را ﺍضافه کنید . در این آموزش پخت کیک از عسل ﺍستفادﻩ نشده ﻭ به جای آن مقدﺍر مساﻭی عسل شکر قهوﻩ ﺍی ریخته ایم ﺯنجبیل را هم پوست بگیرید  ﻭ تکه تکه کنید ﻭ همرﺍﻩ پوست لیموها داخل قابلمه رﻭی حرﺍرﺕقرار بدهید همین که به جوﺵ آمد در ظرف را بگذارید به مدﺕ 15 دقیقه تا ﮔﻼبی ها پخته شوند .
بعد ﺍﺯ 15 دقیقه ﮔﻼبی ها را ﺍﺯ قابلمه خارﺝ کنید ﻭ رﻭی ﻇرﻑ مسطحی قرار دهید ﺍﮔر مشاهده کردید که ﮔﻼبی ها درست نمیشینند به زیر می افتند ، ﺯیر ﮔﻼبی ها را مقداری با کارد برﺵ بدید تا صاﻑ بایستند . در مرحله ی بعد بگذﺍرید خوب خنک شوند . ﻭ سپس آن ها را بگذﺍرید رﻭی دستماﻝ ﺍشپزخانه تا شیرﻩ ی ﺍضافی ﮔﻼبی ها ﮔرفته شود فر را رﻭی 350 درجه فارنهایت رﻭشن کنید .
ﺍرد را با نشاسته – ﺯنجبیل – دﺍرچین ﻭ نمک ﻭ بکینگ پودر مخلوﻁ کنید ﻭ دﻭبار ﺍلک کنید آن ها را به کناری بگذارید ، تخم مرﻍ ها را با شکر هم بزنید تا پف کند ﻭ سفید شود حاﻻ ﺍرد را ﺍضافه کنید ﻭ مخلوﻁ کنید . کرﻩ ﺍب شدﻩ را به موﺍد ﺍضافه کنید ﻭ هم بزنید تا به خوبی کرﻩ با مایه کیک مخلوﻁ شود . قالب مستطیلی شکل را کرﻩ بمالید ﻭ ﺍرد بپاشید مایه کیک را بریزید درون آن ﻭ ﮔﻼبی ها را با فاصله های یکساﻥ بگذﺍرید دﺍخل قالب ﻭ فرﻭ کنید دﺍخل مایه کیک . در آخر کار آن را بگذﺍرید دﺍخل فر به مدﺕ 70-60 دقیقه تا کیک خوب پخته شود بعد از این مدت کیک را از فر در آورده و به همراه خانواده ی گرامی میل کنید . نوش جانتان

کیک سورپرايز گلابی ﻭ زنجبیل ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)