به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / پنکیک شکلاتی همراه با هلوی کاراملی دارچینی

پنکیک شکلاتی همراه با هلوی کاراملی دارچینی

بسم الله الرحمن الرحیم

پنکیک شکلاتی همراه با هلوی کاراملی دارچینی ، یک ترکیب عالی و دلنشین … در این آموزش تهیه ی پنکیک شکلاتی به مواد زیر نیاز داریم :

یک عدد تخم مرغ

مقدار کمی وانیل

1 پیمانه شکر

2 قاشق غذاخوری روغن مایع ( کره ی ذوب شده )

نصف پیمانه شکلات صبحانه

1 پیمانه آرد

1 قاشق چایخوری بکینگ پودر

1 قاشق غذاخوری دارچین

2 عدد هلوی تازه

طرز تهیه ی پن کیک شکلاتی :

پنکیک شکلاتی همراه با هلوی کاراملی دارچینی
یک عدد تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری شکر و مقدار کمی وانیل هم میزنیم ، دو قاشق غذاخوری روغن مایع یا کره آب شده اضافه و هم میزنیم ، نصف پیمانه شکلات صبحانه را هم میریزیم و بعد سه چهارم پیمانه شیر و مواد را هم میزنیم تا یکدست شود ، یک پیمانه آرد را با یک قاشق چایخوری بکینگ پودر الک میکنیم و به مواد اضافه و دورانی هم میزنیم. در این آموزش ، قالبهای تک نفره پای چرب و آردپاشی شده و یک قاشق غذاخوری از مواد  درون هرکدام ریخته شده است و در فر داغ صدوشصت درجه به مدت چهار الی پنج دقیقه قرار داده شده است و بعد از گذشت این زمان آن را از فر خارج میکنیم. درصورت دلخواه میتوانید ماهیتابه نچسب را بگذارید داغ شود و با قاشق از مایه بریزید وقتی یکطرف پخته شد میگذاریم طرف دیگر  هم خوب بپزد.


هلوی کاراملی دارچینی
نصف پیمانه شکر را داخل ماهیتابه ریخته و میگذاریم روی حرارت تا شکر آب شود بعد یک قاشق غذاخوری شکر و یک قاشق غذاخوری دارچین اضافه میکنیم ، حالا هلوها را خلالی خرد کرده و به کارامل اضافه میکنیم و میگذاریم کمی آب بیاندازد و نرم شود اگر خشک بود کمی آب اضافه کنید و بگذارید کاملا آبش غلیظ شود و بعد از خنک شدن با پنکیک سرو میکنیم .

پنکیک شکلاتی همراه با هلوی کاراملی دارچینی ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)