به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / سالاد درون نان قیفی

سالاد درون نان قیفی

بسم الله الرحمن الرحیم

مواد لازم برای تهیه ی نان قیفی پر شده با سالاد :
خمیر نان قیفی

1 عدد تخم

1 تخم مرغ آب پز

یک و نیم قاشق غذاخوری مایه خمیر

جعفری و ترخون

2 قاشق غذاخوری شکر

نمک به میزان کافی

1 پیمانه ماست

نصف پیمانه آب ولرم

پنیر خامه ای

مغز گردو

سس مایونز 

فلفل سیاه

3 قاشق غذاخوری مایع ( یا روغن زیتون )

پنیر

رنده پوست لیمو و آبلیموی تازه

سیب زمینی پخته


دستور تهیه ی سالاد درون نان قیفی :

خمیر نان قیفی را به این شکل تهیه می کنیم : یک و نیم قاشق غذاخوری مایه خمیر،دو قاشق غذاخوری شکر ، نصف پیمانه آب ولرم را مخلوط و ده دقیقه استراحت می دهیم تا کمی پف کند، حالا یک پیمانه ماست ، یک عدد تخم مرغ و سه قاشق غذاخوری روغن زیتون یا مایع اضافه و کمی هم میزنیم ، نصف قاشق چایخوری نمک و آرد به اندازه ای که خمیر به دست نچسبد (حدود چهار و نیم پیمانه یا کمی بیشتر) اضافه و کاملا خمیر را ورز می دهیم و یک ساعت درجای گرم استراحت میدهیم.


بعد از عمل اومدن مقداری از خمیر را برداشته و روی سطح آردپاشی بوسیله وردنه باز میکنیم به ضخامت سه میلیمتر و با کاتر نوارهایی به عرض دوسانت برش میدیم قیف را خیلی کم چرب کرده و نوارها را از نوک قیف میپیچیم تا به انتهای آن برسیم و لبه های خمیر را موقع پیچیدن روی هم قرار می دهیم بطوریکه بین آن ها فاصله نیافتد و داخل سینی می گذاریم . میتوانید روی خمیر زرده تخم مرغ بمالید ولی در این آموزش آشپزی چیزی به آن اشافه نشده ، می گذاریم طبقه اول فر و فقط حرارت بالا را روشن میکنیم (صد و شصت درجه) تا همه سطح قیفها یکدست طلایی شود حدود بیست الی بیست و پنج دقیقه زمان می برد.
سپس آن ها را از فر خارج کرده و وقتی کمی از داغی افتاد قیف ها را به آرامی درون خمیر میچرخانیم و خارج میکنیم ، راحت جدا شود .
سالاد مخصوص
ترکیبات: تخم مرغ آب پز و سیب زمینی پخته رنده شده ، سیاهدانه بوداده شده ، مقداری پنیر خامه ای ، رنده پوست لیمو و آبلیموی تازه
برای سس: مقداری مغز گردو ، کمی جعفری و ترخون تازه ، مقداری سس مایونز و کمی نمک و فلفل سیاه را داخل میکسر ریخته تا مواد خرد ب شوند و به سالاد اضافه میکنیم.
طعم این سالاد عالی است شما میتوانید بنا به ذائقه خودتون تغییرش بدهید مثلا اگر شما به پنیر علاقه ای ندارید آن را حذف کنید و و در عوض به همان اندازه از مایونز یا ماست خامه ای استفاده کنید .

طرز تهیه سالاد درون نان قیفی ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)