به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / سبک زندگی / خانه داری و خانواده / 9 عادت بد زن و شوهرها و راه حل آن ها

9 عادت بد زن و شوهرها و راه حل آن ها

بسم الله الرحمن الرحیم

ازدواج های مستحکم زاده نمی شوند ، بلکه ساخته می شوند . اما با گذران زمان ، عادتهای ناپسند مثل کاستن از رابطه جنسی یا گفتن سخنان زشت درباره همسر بوجود می آیند . اگر از ارتکاب یکی از این عادات بد دچار عذاب وجدان شده اید و می خواهید بدانید چطور آنها را ترک کنید به یاد داشته باشید که کلید اصلی بر قراری ارتباط است .

1 قدر دانی نکردن از طرف مقابل : وقتی همسران برای یکدیگر کسالت بار شوند تمایل دارندکههمسر خود را به نحوی پائین بکشندبه طوری که احساس می کند شایسته تغییر کردن و رشد نمودن نیست .

راه حل : بسیار حرف بزنید . برای شام بیرون بروید و درباره مسائلی که در آن زمان علاقه دارید درباره انها
صحیت کنید ، گفتگو نمائید . ممکن است از اینکه چطور طرف مقابل شما را بر سر شوق آورده است شگفتزده شوید .

2 نداشتن سکس کافی : گرچه معنای کافی از زوجی به زوج دیگر متفاوت است ، احتمالا هر دو نفر می دانند که آیا در رختخواب به اندازه کافی فعالیت دارند یا خیر . مشکل اینجاست که بسیاری منتظر می ماند تا طرف مقابل با یک عمل فوق العاده و هیجان انگیز کار را شروع کند و اگر چنین نکند ، بی میل می شوند .

راه حل :اولین قدم را شما بردارید . این یک مسابقه نیست . آنچه که برای بالا بردن تمایل طرف مقابل باید انجام شود را به کار بندید ، هر کاری که لازم است . همچنین پیشنهاد می شود برای مدتی از هم دور بمانید . اگر توان مالی دارید زمانی به مسافرت بروید .

3 دروغ گفتن درباره پول : چه این عدم در میان گذاشتن مسائل مالی باشد ، یا خرج کردن پنهانی یا مخفی کردن اسناد مالی ، عدم داشتن شفافیت مالی رویه ای است که می تواند رابطه احساسی شما را نابود کند چون مسئله پول به توانمندی و اعتماد بر می گردد .

راه حل : هر یک ماه یا در حدود آن در مورد مسائل مالی گپ بزنید . هر دو در مورد هدفهای بلند مدت مشترک و نحوه خرج کردن در کوتاه مدت بحث کنید . هدف اینست که احساس کنید در یک کار گروهی مشارکت دارید که نمی خواهید چیزی را از دیگر عضو گروه پنهان کنید .

9 عادت بد زن و شوهرها و راه حل آن ها

4 عدم حمایت از کار کردنزن : آخرین باری که از شوهرتان شکایت کرده اید که : ” هیچ وقت خونه نیستی ” یا ” تو با کارت ازدواج کردی” را به یاد بیاورید . حالا فکر کنید که آیا شما واقعا با کار او مشکل دارید یا با ساعتهای طولانی که باید از او دور باشید ؟ یا اینکه مشکل اصلی در این است که او از اهداف کاری شما حمایت نکرده بود ؟ خشم یا دلخوری های نهفته می توانند به دلیل عدم پشتیبانی از کار کردن شما باشند .

راه حل : پیشنهاد می شودبه او بگوئید چه چیز واقعا شما را آزار می دهد . به جای اینکه بگوئید از شغل او متنفرید یا کاش وقت بیشتری را با شما می گذراند .

5 زدن حرفهای زشت درباره همسر در جمع دوستان : اوقاتی هست کهاین کار صورت تخلیه احساسات به خود می گیرد که روشی برای برقراری ارتباط میان زنان است . اما اگر این کار را به کرات انجام دهید یا مسائل بسیار خصوصی مطرح شود ، بسیار توهین آمیز خواهد بود .

راه حل : با هم تصمیم بگیرید که حد و مرزهای شما در مورد مسائلی که با دیگران در میان می گذارید چیست . مواردی مثل اینکه صدای آواز خواندن طرف در حمام چقدر ناهنجار است ، مسائل کاری یا امور مربوط به رابطه جنسی بسیار خصوصی هستند . برای کمک به مستحکم نگاه داشتن رابطه بهتر است آنها را پوشیده نگاه دارید .

6 عشق را فراموش کنید : آیا لازم است با فردی که هر شب با او می خوابید عشق بازی کنید ؟ پاسخ کوتاه اینست که : بله ، این درست است که هر شعله ای فرو می نشیند ، اما به این معنی نیست که آن را باهم خاموش کنید .

راه حل : همه راه هایی که می توانند مفید باشند ، مثل گذاشتن یادداشتهای عاشقانه و رفتار های به خصوص را انجام دهید . به ظاهر خود برسید . ممکن است سطحی به نظر برسد اما اینکه نشان دهید به ظاهر خود اهمیت می دهید به شریک شما می فهماند که رابطه هم برای شما مهم است و هر روز حداقل برای پنج دقیقه یکدیگر را ببوسید .

7 چیز های نو را تجربه نکنید : اوائل رابطه را به خاطر می آورید ؟ حتی ترسوترین ما جراتمندانه ترین کارهایی را که عشقمان از ما می خواست را انجام می دادیم . اما اکنون چرا چنین نمی کنیم ؟ این چیزی است که در رابطه خدشه وارد می کند ، نه به خاطر آوردن مسائل مالی ، بچه ها یا کار . زوجین به عاملی خارجی احتیاج دارند که رابطه را استحکام بخشد .

راه حل : چیز های تازه را امتحان کنید . مثل یک ورزش جدید یا آموختن زبان . یا باهم در یک فعالیت داوطلبانه شرکت کنید . حتی امتحان کردن یک رستوران و دستور غذای جدید ، اگر باهم آن را انجام دهید مفید است.

8 عدم هماهنگی پدر و مادر: کودکان بالاخره در خواهند یافت که چگونه بین پدر و مادررا در برابر هم قرار دهند و اگر پدر و مادر در کنار هم نباشد این برای آنها بسیار آسان خواهد بود . اجازه دادن به آنها برای انجام این کار و خفیف کردن وجهه همسر در مقابل بچه ها نه برای او محترمانه است و نه برای بچه ها مفید .

راه حل : جمله ” بچه ها چی ؟ “را بار ها و بارها وقتی که تنها هستید برای خود تکرار کنید و محبتخود را به هم در حضور بچه ها نشان دهید تا پیوند شما در نظر آنان مستحکم جلوه کند .

9 سرزنش کردن یکدیگر : تند زبانی و گفتن عبارتهایی مثل :

  • نگاه کن تروخدا ، باز سیفون توالتو نکشیده
  • عالیه ، باز این خواهر اعصاب خورد کنت زنگ زد

ممکن است خود مشکلات جدیدی به بار آورد . شما با تندی و نیش صحبت می کنید چون از فرد دیگری ناراحت هستید ، و خشم خود را بر سر شخص ضغیفتر از خود تخلیه می کنید .

راه حل : به طور منظم مشکلات بین خود را بررسی کنید تا بتوانید آنها را حل کنید . و به یاد داشته باشید که زنان و مردان از گفتگو استفاده متفاوتی می کنند : زنان برای بر قراری ارتباط و مردان برای تبادل اطلاعات . به یاد داشتن این موضوع باعث می شود باهم مهربانتر باشید .

9 عادت بد زن و شوهرها و راه حل آن ها ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)