به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

کلید موفقیت

بسم الله الرحمن الرحیم

کلید موفقیت

موفقیت یعنی بدست آوردن آنچه می خواهید و قدردانی کردن برای آنچه دارید. چند تغییر کوچک اما مهم در نحوه تفکرمان می تواند راه موفقیت شخصی را هموار نماید.

در حقیقت چالش واقعی زندگی در رسیدن به آنچه می خواهید نیست بلکه حفظ و خواستن چیزی است که بدست آورده اید. افراد زیادی به آنچه می خواهند دست می یابند اما از آن لذت نمی برند و همیشه حس می کنند که آنچه دارند برایشان کافی نیست یا ترس از دست دادن آن را دارند.

برای رسیدن به موفقیت شخصی 4 گام وجود دارد:

گام اول اینکه هدفتان را تعیین کنید. موقعیت فعلی خود را مشخص کنید و ببینید برای دست یافتن به موفقیت درونی و بیرونی و برقراری تعادل و تناسب میان آنها به کجا باید بروید؟ صرف نظر از اینکه چه مقدار تلاش می کنید دقت داشته باشید که اگر مسیر حرکت اشتباه باشد؛ تمام آنچه در زندگی با آن برخورد می کنید جز مقاومت و موانع نیست و نه تنها به آنچه می خواهید نمی رسید بلکه انرژی درونی خود را به هدر داده اید.

کلید موفقیت در زندگی

گام دوم این است که نیازهای واقعی خود را بشناسید و انرژی روانی خود را بر روی آنچه به واقع نیاز دارید سرمایه گذاری کنید. با درک واقعی از آنچه فاقدش هستید و اینکه چگونه باید آن را بدست آورید خود بخود تجربه موفقیت درونی را آغاز می کنید. باید خود واقعیتان را بدست آورید و فاصله خود حقیقی تا خود آرمانی شما یعنی دنیای ایده آل شما نباید خیلی زیاد باشد چون در این صورت اگر خود آرمانی دور از دسترس داشته باشید ممکن است با اولین حرکت، ناکامی را تجربه کرده و شما را به گام های عقب تر برگرداند.

گام سوم این است که موانع موفقیت فردی را از میان بردارید. از دوازده مانع شایع که می تواند شما را از آنچه می خواهید دور نگهدارد آگاه شوید تا بتوانید همواره راه رسیدن به موفقیت درونی و بیرونی را روشن تر پیدا کنید.

این موانع شایع عبارتند از: سرزنش، افسردگی، اضطراب، بی تفاوتی، پیش داوری، بی تصمیمی، طفره رفتن، کمال طلبی، رنجش، خود دلسوزی، سردرگمی و احساس گناه.

موفقیت شخصی، حالت خیالی توفیق بدون تضاد، ناامیدی و محرومیت نیست. بخش اعظم مهارت یافتن در موفقیت شخصی، فرا گرفتن چگونگی تبدیل احساسات مثبت و تجارب منفی به درس های فراگرفته می باشد. با خود صادق بودن یک فرایند رشد با تغییرات زیاد است که حاوی تجارب بالا و پایین زندگی است. رسیدن به موفقیت شخصی به این مفهوم است که وقتی زمین می خوریم دقیقا می دانیم چگونه باید بلند شویم.

تفاوت اصلی و اساسی بین آنهایی که در زندگی موفق می شوند و آنهایی که شکست می خورند در دانستن چگونه بلند شدن دوباره است. در حقیقت رمز اصلی موفقیت، در تماس برقرار کردن با صلح، لذت، عشق و اعتماد به خودتان است.

این را بدانیم که زندگی یک فرایند است. بعضی وقت ها برای آنچه می خواهیم بدست آوریم به زمان نیاز داریم. همه افراد، قدرت و کلید آینده را در دست دارند و فقط خودشان می توانند راه را هموار نمایند.

با دمیدن نور درونی عشق به خود، سفر از میان تاریکی تمام شده و راه موفقیت آغاز می شود…

راه هایی برای موفق شدن ، منبع : ashpazi.org

 


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)