به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / طرز تهیه ی مربای توت فرنگی

طرز تهیه ی مربای توت فرنگی

بسم الله الرحمن الرحیم

مواد لازم:توت فرنگی: 2 کیلو      شکر: 2 کیلو

طرز تهیه ی مربای توت فرنگی

دستور پخت مربای توت فرنگی :

توت فرنگی ها را  می شوییم و دم آن را می گیریم. داخل یک ظرف لعابی توت فرنگی و شکر را میریزیم طوری که لابه لای توت فرنگی ها شکر باشد به مدت(3 ساعت) میگذاریم بماند تا اب بیندازد بعد ظرف توت فرنگی وشکر را روی شعله میگذاریم تا بجوشد ومرتب کف ان را میگیریم بعد از به جوش امدن (نیم ساعت) برای طبخ مربا کافی است شربت مربا که قوام امد مربا را از روی حرارت برمیداریم و میگذاریم تا سرد شود سپس ان را در شیشه ریخته و در جای خنک نگه میداریم .

 

 

نکته : استفاده کردن از قاشقی که تمیز نمی باشد موجب کپک زدن مربا می شود . سایر علت ها که موجب کپک زدن مربا می شود : شکر  مصرفی باشد ، مربا قوام نیامده و یا اینکه مربا کامل پخته نشده است .

 

نشانه قوام آمدن مربا : مقداری از شربت را در قاشقی بریزد ، اگر شیره پس از خنک شدن سریع از قاشق نریخت یعنی که شربتش قوام آمده است. مقداری از شیره را با قاشق بر می داریم ، اگر بعد از خنک شدن شیره دارای گرانروی بود ( سریع از قاشق ریخته نشد ) به این منظور است که شربت مربا قوام آمده .

 

اگر مربای شما شکرک می زند: این حالت معمولاً در مرباها و شیره ها دیده میشود ، وقتی مربا یا شیره بیش از حد بجوشد یا آنکه شیرینی آن کم باشد شکرک می زند و برای رفع آن باید در شربت یا مربا کمی آب جوش و مقداری آبلیمو اضافه کنید و بگذارید چند جوش بزند تا شکرک مربا از بین برود .

آموزش پختن مربای توت فرنگی ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)