آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / آموزش تهیه ی سینامون سیب

آموزش تهیه ی سینامون سیب

بسم الله الرحمن الرحیم

برای تهیه ی سینامون سیب ( شیرینی سیب دارچینی ) مراحل زیر را طی می کنیم :

مرحله اول : ٢ عدد تخم مرغ + ١ قاشق مرباخوری وانیل + ١ مرباخوری سرکه + ١/٢ پیمانه شکر + ٥٠ گرم کره نرم را خوب با همزن بزنید تا مواد یکدست شود .
مرحله دوم : ٤ و ١/٢ پیمانه آرد + ٢ و ١/٢ قاشق مرباخوری خمیر فوری + کمی نمک را با هم مخلوط کنید .
مرحله سوم : مواد هر دو مرحله را با هم مخلوط کنید سپس یک لیوان شیر گرم به مواد اضافه و مخلوط کنید تا خمیر یکدست و نرمی که بدست نچسبه درست شود و بعد یک و نیم ساعت به خمیر در جای گرم استراحت دهید .( شیر را بتدریج اضافه کرده تا خمیر شل نشود )


مرحله چهارم : خمیر را به شکل مستطیل پهن کنید کره نرم روی سطح خمیر بمالید و از مخلوط  ١/٣ پیمانه دارچین + ١/٤ پیمانه پودر کاکاو + ١/٢ پیمانه شکر قهوه ای +١/٤ پیمانه گردو پودر شده روی سطح خمیر بپاشید و بعد از خمیر نوارهای به عرض ٢ سانت برش بزنید .
مرحله پنجم : سیب قرمز را چهار قاچ کنید قسمت سفت وسط سیب را ازش جدا کنید و ورقه ورقه نازک کنید و روی نوارهای خمیر بچینید و رول کنید تا بصورت گل در بیاد .
مرحله ششم : و در آخر رول های دارچینی رو تو قالب چرب شده کنار هم بچینید و یا اینکه هر کدام را تکی تو قالب کاپ کیک قرار دهید و تو فر گرم ١٧٠ درجه بمدت ٣٠ الی ٤٠ دقیقه قرار دهید بعد از پخت روی شیرینی رو می توانید شیر عسلی و یا هر سس شیرینی که دوست داشتید را بریزید .
اگر علاقه ای به استفاده از شیرینی زیاد ندارید می توانید از پودر قند استفاده کنید .

آموزش تهیه ی کاپ کیک سیب دارچین ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)