به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / متفرقه / بهداشت و سلامت / نکاتی برای سلامت آقایان

نکاتی برای سلامت آقایان

بسم الله الرحمن الرحیم

● غذاهای جادویی وجود ندارند
هیچ غذا یا روش جادویی برای رژیم آقایان وجود ندارد، غذاهایی هستند که شما باید مصرف کنید. میوه، سبزی، حبوبات، تخم مرغ، گوشت لخم و البته لبنیات. بدن آقایان به منیزیم، پتاسیم، کلسیم، ویتامینD و فیبر نیاز دارد که این هارا از طریق یک رژیم متعادل باید دریافت کرد.
.
● مواظب یخچال تان باشید!
هر غذایی در یخچال باشد آقایان به هر حال از آن مصرف می کنند؛ پس مراقب باشید غذاهای سالم در یخچال نگهداری کنید. می توانید از سبزیجات منجمد یا میوه های کنسروی هم استفاده کنید (از هیچ بهتر است!) اما ترجیحا تازه خریداری و مصرف کنید. سیب پرتقال هویج ماست کم چرب و تخم مرغ را برای یخچال فراموش نکنید
.
● غلات کامل بخورید تا زودتر سیر شوید
حداقل نیمی از غلات مصرفی باید کامل باشند. یعنی نان و برنج قهوه ای و پاستای با آرد کامل. غلات کامل علاوه بر حس سیری که ایجاد میکنند ویتامین های کلیدی هم برای شما بهمراه دارند
.
● چربی، نمک و شکر زیادی ممنوع!
مصرف هات داگ، گوشت های چرب، کیک ها، شکلات ها و بستنی هارا محدود کنید. در وعده های غذایی بشقاب های کوچک تری بردارید و آنرا با چیزی پر کنید که ارزش غذایی داشته باشد!
سلامتی مرد ها
● آب را فراموش نکنید
آب از هر نوشیدنی دیگری برای بدن بهتر است. در رژیم روزانه آقایان حدود 400کالری را نوشیدنی ها تشکیل می دهند. سعی کنید نوشیدنی های الکلی، گازدار و مخصوصا انرژی زا هارا محدود کنید؛ به جای آن آب (یا دوغ) بنوشید.

● نیاز های روزانه تان را بشناسید
انرژی مورد نیاز آقایان از بانوان بیشتر است و رژیم متفاوتی نسبت به یکدیگر خواهند داشت. بدانید با توجه به ساختار بدنی، وزن، قد و فعالیت بدنی تان چه رژیمی باید داشته باشید. در این مورد می توانید از متخصصین تغذیه کمک بگیرید.
.
● بیشتر آشپزی کنید
مرغ تنوری و سبزیجات پخته شده چطور است؟! غذاهای ساده را انتخاب کنید، یاد بگیرید و بپزید. مصرف فست فود را تا جایی که می توانید به تعویق بیندازید (کسی از آقایان توقع “قطع” مصرف فست فود را نداشته باشد!!) .
.
● بدانید غذای تان حاوی چه چیز هایی ست
از خوراک تان مطمئن شوید. مثلا سعی کنید حدودا بدانید با خوردن این غذا چه مقدار مواد مغذی، چه مقدار کالری و چربی مصرف می کنید. برای این کار هم می توانید با متخصص تغذیه در ارتباط باشید.
.
● هر موقع می توانید ورزش کنید
ورزش آقایان الزاما بدن سازی نیست! هدف این است در هفته “حداقل” دو و نیم ساعت فعالیت متوسط داشته باشید. مثلا پیاده روی کنید، آهسته بدوید، دوچرخه سواری کنید و… . این کار کمک می کند سالم باشید و به تقویت ماهیچه های بدن هم کمک کنید.
.
در آخر فراموش نکنید که اگر امروز نسبت به غذای تان بی تفاوت باشید، در آینده به “درمان” بسیار اهمیت خواهید داد!

نکاتی برای سلامت آقایان ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)