به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / کیک سیمنل

کیک سیمنل

بسم الله الرحمن الرحیم

1- یک و یک سوم پیمانه شکر

2- صد گرم بادام

3- 2 عدد زرده و 2 عدد سفیده تخم مرغ

4- یک قاشق غذاخوری آبلیمو

5- صدگرم کره

6- نصف پیمانه شکر (ترجیحا قهوه ای)

7- یک قاشق غذاخوری شربت طلایی رنگ (برای تزیین)

8- یک عدد تخم مرغ

9- دو پیمانه آرد الک شده

10- یک قاشق چای خوری ادویه مخلوط

11- دو قاشق غذاخوری مربای زردآلو

12- 450 گرم میوه های خشک شده

پختن کیک سیمنل

طرز پخت کیک :

 

1- اجاق گاز را در دمای 180 درجه سانتیگراد قرار میدهیم و یک تابه ی گرد 17 سانتی متری را آماده میکنیم. سطح زیرین و کناری تابه را با کاغذ های مخصوص میپوشانیم.

2- سفیده ها و شکر را به خوبی بهم بزنید. سپس بادام ها ، یکی از زرده ها و آبلیمو را هم اضافه کرده و بخوبی بزنید تا به خوبی مخلوط شوند. خمیری به دست می آید که به راحتی شکل پذیر است. مقدار یک سوم از خمیر را جدا کرده و آن را پهن کرده (به شعاع تابه) تا یک خمیر دایره ای 17 سانتی داشته باشد.

3- با استفاده از همزن ، شکر قهوه ای ، کره و شربت طلایی را در یک کاسه به خوبی به هم بزنید تا مخلوط کرمی حاصل شود. تخم مرغ و زرده ی باقیمانده را اضافه کنید و به همزدن ادامه دهید. به مرور آرد و ادویه ها را ادامه کنید تا آن ها هم خوب مخلوط شوند. در مرحله آخر میوه های خشک شده را اضافه کنید.

4- نصف مخلوط اخیر را در تابه ریخته و خمیر دایره ای مربوط به بخش 2 (شکرتخم مرغ و بادام) را روی آن قرار میدهیم. سپس نصف دیگر مخلوط میوه ای را روی آن میریزم و در اجاق قرار میدهیم. به مدت 30 دقیقه در اجاق قرار میدهیم. سپس دمای اجاق را روی 150 درجه کاهش میدهیم و برای یک ساعت و نیم دیگر در اجاق نگه میداریم.

5- پس از اطمینان از آمادگی و خنک شدن کیک ؛ مربا را در یک ماهیتابه روی شعله با حرارت کم ذوب میکنیم. سپس با فشار از غربال رد کرده و در کاسه میریزیم. سپس با استفاده از فرچه سطح روی کیک را با مربای گرم تزیین میکنیم.

6- باقیمانده خمیر بادام را دو نصف کرده. یک بخش را باز هم رول کرده تا بصورت دیسک دایره ای 17 سانتی متری در آید و روی سطح بالایی کیک قرار دهید. باقیمانده ی خمیر را بصورت یازده عدد توپ کوچک درآورده و مطابق شکل روی سطح کیک قرار دهید.

7- گریل را روشن کرده و کیک را در اجاق قرار دهید تا قسمت های تزیینی آماده شوند .


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)