به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / طرز تهیه ی ژله

طرز تهیه ی ژله

بسم الله الرحمن الرحیم

برای درست کردن این ژله به یک بسته ژله ی آلوئه ورا یک لیوان بستنی وانیلی و یک ژله ی انار یا هرژله ی قرمز دیگه ای نیاز داریم .
ابتدا ژله ی آلوئه ورا را با یک لیوان آب جوش حل می‌کنیم وقتی شفاف شد یک لیوان سرخالی بستنی وانیلی را به آن اضافه میکنیم و داخل یک ظرف مسطح می ریزیم تا کاملا ببندد . بعد از بسته شدن این ژله باید قالب قلب بزنیم و قلبها را به آرامی از بقیه ی ژله جدا کنیم و یک طرف قالب اصلی بچینیم و بقیه ی ژله بستنی هایی,که اضافه آمده را داخل یک کاسه میریزیم و روی بخار کتری میذاریم تا دوباره حالت مایع شود(روش بن ماری) . در مدتی که منتظر بودید تا ژله بستنی ببندد باید ژله ی قرمزتان را درست کنید تا به دمای محیط رسیده و خنک شود….وقتی قلب های سفید را یک طرف قالب چیدید باید ژله ی قرمز را به آرامی بریزید داخل قالب طوری که لب به لب قلب های سفید شود بعد از اون اجازه بدید ژله ی قرمز کامل ببنده……وقتی ژله ی قرمز بست مجددا آن طرفی که قلب ندارد را قالب قلب می زنیم (قالب را هربار در آبجوش بزنید تا راحت از ژله جداشود . اینبار هنگام قالب زدن قلب ها را از کف قالب جدا نکنید ، با نوک چاقو ژله را به دوقسمت تقسیم کنید و قسمتی که قالب قلب زدید را اضافات آن را خارج کنید و ژله ی سفید رنگتان را روی قلبهای قرمز بریزید تا لب به لب شود و بگذارید یخچال تا ببندد .

طرز تهیه ی ژله
نکات مهم :

ژله هایی که روی قلب ها میریزید حتما باید خنک باشد در غیر این صورت قلبها را حل میکند

قالب قلب را هربار در آبجوش بزنید

برای جدا کردن اضافات ژله میتوانید از کاردک استفاده کنید و تکه های ژله ی باقیمانده که کم هستند را با یک دستمال خیس آشپزخانه از کف قالب تمیز کنید تا کار شما خوب از آب در بیاید

موقع برگرداندن ژله به داخل ظرف سرو کمی قالب را در آب گرم بگذارید(در حد 5ثانیه) و سپس در ظرف سرو برگردانید .

آموزش درست کردن ژله ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)