به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / طرز تهیه کسادیای قارچ و پنیر گودای دودی

طرز تهیه کسادیای قارچ و پنیر گودای دودی

SMOKED GOUDA MUSHROOM QUESADILLAS

مواد لازم کسادیای قارچ و پنیر گودای دودی:

  1. پیاز سفید 1 عدد
  2. فلفل دلمه ای 2 عدد
  3. روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری
  4. کره 4 قاشق غذاخوری، جدا جدا
  5. قارچ سفید 480 گرم تازه ورقه ورقه
  6. پنیر  ¼ 1 پیمانه رنده شده (ترجیحاً پنیر گودای دودی)
  7. نان تورتیلا 10 عدد
  8. خامه ترش به مقدار لازم برای روی غذا
  9. گشنیز به مقدار لازم برای روی غذا

 

این مقدار مواد اولیه برای 5 کسادیا کافی است.

 

طرز تهیه کسادیای قارچ و پنیر گودای دودی:

پیاز و فلفل ها را به شکل نوارهای باریک برش دهید. روغن زیتون را در یک تابه بزرگ نچسب روی شعله نسبتاً زیاد داغ کنید. پیاز را اضافه کنید و 3 تا 5 دقیقه تا نرم شود تفت دهید. فلفل ها را اضافه کنید و 5 دقیقه دیگر تفت دهید تا فلفل ها نرم شوند و روی آنها حالت بریانی پیدا کند. هر دو را داخل یک کاسه بریزید.

تابه را با یک حوله کاغذی پاک کنید و دوباره روی شعله بگذارید. 1 و نیم قاشق غذاخوری کره اضافه کنید و بگذارید روی شعله ملایم آب شود. قارچ ها را اضافه کنید و 5 تا 8 دقیقه تا قهوه ای طلایی شوند تفت دهید. قارچ ها را داخل کاسه روی فلفل و پیاز بریزید و هم بزنید.

دوباره کف تابه را پاک کنید و روی شعله بگذارید. برای هر کسادیا، نصف قاشق غذاخوری کره داخل تابه بریزید تا آب شود سپس این مواد را به همین ترتیب داخل تابه قرار دهید: ابتدا 1 نان تورتیلا، سپس 2 قاشق غذاخوری پنیر، 1/3 پیمانه مخلوط قارج و فلفل و پیاز و دوباره 2 قاشق غذاخوری پنیر و روی آنها هم 1 نان تورتیلای دیگر. وقتی کار چیدن آنها روی هم تمام شود، آن قسمت نان که کف تابه است کمی قهوه ای طلایی شده است. با پشت یک کاردک مواد را روی هم فشار دهید تا بهتر به هم بچسبند و با احتیاط آن را از آن رو کنید. بگذارید کسادیا 2 تا 3 دقیقه دیگر در تابه بماند تا آن طرفش هم سرخ شود و پنیر هم آب شود. کسادیا را از داخل تابه بیرون بیاورید و برش دهید. روی آن را با خامه ترش و گشنیز و هر چیز دیگر که می خواهید تزئین کنید. همین مراحل را برای بقیه کسادیا ها هم تکرار کنید.


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)