به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / طرز تهیه پاستا پنه با سیر و میگو پخته در فر (کم چرب)

طرز تهیه پاستا پنه با سیر و میگو پخته در فر (کم چرب)

GARLIC SHRIMP BAKED PENNE

مواد لازم پاستا پنه با سیر و میگو پخته در فر (کم چرب):

 1. میگو 450 گرم خام، رگ گیری شده و بدون دم
 2. سیر 4 حبه بزرگ، ریز شده
 3. کره 1 و نیم قاشق غذاخوری
 4. پاستا پنه با آرد گندم کامل 180 گرم
 5. گوجه فرنگی بریان شده با سیر 1 قوطی کنسرو 450 گرمی (اگر کنسرو در دسترس شما نیست می توانید گوجه فرنگی را پوست بگیرید و روی گاز یا داخل فر کباب کنید، سپس با سیر مخلوط کنید)
 6. آرد 1 قاشق غذاخوری
 7. شیر 2% غلیظ شده 180 گرم، شیرین نشده (می توانید از نصف این مقدار خامه کم چرب استفاده کنید)
 8. پنیر خامه ای کم چرب 30 گرم
 9. عصاره مرغ 1/3 پیمانه
 10. نمک طبق ذائقه
 11. پنیر پارمزان ¼ پیمانه برای روی غذا

 

این مقدار مواد اولیه برای 4 نفر کافی است.

 

طرز تهیه پاستا پنه با سیر و میگو پخته در فر (کم چرب):

نصف قاشق غذاخوری کره را داخل یک تابه آب کنید و 1 حبه سیر ریز شده را داخل آن بریزید و 1 دقیقه تا زمانی که سیر نرم شود و عطر آن بلند شود تفت دهید. میگو ها را اضافه کنید و هر طرف آنها را 3 دقیقه سرخ کنید تا دیگر صورتی رنگ نباشند.

پاستا را طبق دستور روی بسته بپزید. آبکش کرده و داخل یک تابه بزرگ بریزید. گوجه فرنگی ها را نیز آبکش کنید و به پاستا اضافه کنید. میگوی سرخ شده را نیز اضافه کنید.

1 قاشق غذاخوری کره را داخل یک تابه کوچک آب کنید و شعله را روی نسبتاً زیاد قرار دهید و 3 حبه سیر ریز شده را اضافه کنید و 1 دقیقه تفت دهید. آرد را اضافه کنید و 1 دقیقه هم بزنید تا مخلوط نرم و چسبناکی شکل بگیرد. نصف شیر غلیظ شده را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. مخلوط وقتی حرارت ببیند کم کم غلیظ می شود و حباب می زند. وقتی این حالت را پیدا کرد باقی شیر را هم اضافه کنید. وقتی مخلوط دوباره غلیظ شد و حباب زد، پنیر خامه ای را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود، وقتی مخلوط باز شروع به غلیظ شدن کرد، عصاره مرغ را اضافه کنید تا سس رقیق شود. طبق ذائقه نمک بزنید و بچشید.

سس را بلافاصله روی پاستا بریزید و به آرامی هم بزنید. سپس مخلوط پاستا را داخل یک ظرف مخصوص فر کوچک بریزید. پنیر پارمزان را روی آن بریزید و 10 تا 15 دقیقه تا زمانی که روی آن قهوه ای طلایی شود در فر با دمای 375 درجه فارنهایت بپزید.


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)