به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / طرز تهیه شیرینی نرم با خرده شکلات

طرز تهیه شیرینی نرم با خرده شکلات

THE BEST SOFT CHOCOLATE CHIP COOKIES

مواد لازم شیرینی نرم با خرده شکلات:

 1. کره 8 قاشق غذاخوری
 2. شکر سفید نصف پیمانه
 3. شکر قهوه ای ¼ پیمانه
 4. وانیل 1 قاشق چایخوری
 5. تخم مرغ 1 عدد
 6. آرد همه منظوره 1 و نیم پیمانه
 7. جوش شیرین نصف قاشق چایخوری
 8. نمک ¼ قاشق چایخوری
 9. خرده شکلات ¾ پیمانه (مخلوط شکلات گرد و شکلات تخته ای خرد شده)

طرز تهیه شیرینی نرم با خرده شکلات:

 1. فر را با دمای 350 درجه داغ کنید. کره را 40 ثانیه داخل مایکروویو قرار دهید تا کمی آب شود. نباید داغ شود ولی باید کاملاً حالت مایع پیدا کند.
 2. با استفاده از یک همزن رومیزی یا همزن دستی، کره و شکر را با هم بزنید تا خامه ای شود. وانیل و تخم مرغ را اضافه کنید و 10 تا 15 ثانیه بزنید تا مخلوط شوند. اگر تخم مرغ را زیاد بزنید شیرینی ها سفت می شوند.
 3. آرد، جوش شیرین و نمک را اضافه کنید. بزنید تا مخلوطی شبیه خرده نان شکل بگیرد. با استفاده از دست مخلوط را به هم فشار بدهید تا شکل خمیر بگیرد. باید به شکل یک توپ بزرگ در بیاید که حالتی بینابین خشک و تر دارد. خرده شکلات ها را اضافه کنید و با دست مخلوط کنید.
 4. خمیر را به شکل 12 توپ بزرگ یا 9 شیرینی خیلی بزرگ در بیاورید و 9 تا 11 دقیقه تا موقعی که شیرینی ها حالت پفکی و خشک و کمی طلایی پیدا کنند، در فر بپزید. حواستان باشد که شیرینی ها را بیش از حد نپزید وگرنه نرمی خود را از دست می دهند. حتی می توانید آنها را زودتر وقتی کمی رنگ پریده و پف کرده هستند از فر در بیاورید و بگذارید 30 ثانیه در سینی بمانند. همین 30 ثانیه کمک می کند پف اضافه آنها بخوابد و رنگ بگیرند.
 5. شیرینی ها را در ظرف محفوظ از هوا نگهداری کنید تا نرم بمانند.

انجمن های آشپزی (آشپزخانه)