به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / متفرقه / اخبار / چرا عضلات پلک ها منقبض میشوند؟

چرا عضلات پلک ها منقبض میشوند؟

9

انقباضات فاسیکولاسیون نتیجه نوعی تحریک تارهای عصبی است . از آنجایی که این گونه از انقباضات عضلانی بی خطر میباشند . مطالعات چندانی بر روی آنها صورت نگرفته است.

(البته تمامی گونه های انقباضات غیر ارادی عضلانی از دسته فاسیکولاسیون نیستند) .هنوز ما از محل تحریک عصبی اطلاع کاملی نداریم . این محل میتواند در درون یک سلول بدن و یا در درون تار های عصبی واقع شده باشد . هنوز هیچ کسی از این موضوع اطلاع دقیقی ندارد .تصور بر این است که محل دقیق فاسیکولاسیون به شکل تصادفی تعیین میشود. این بدان معنی است که شما دچار انقباض عضلانی در دست ها , پا ها یا پلک ها ی خود میشوید بدون آن که در واقع عصبی در نزدیکی آنجا تحریک شده باشد .

رفتار های مشخصی وجود دارد که میتواند باعث بروز فاسیکولاسیون شود از قبیل نداشتن خواب کافی,انجام تمرینات ورزشی زیاد ,فقدان منیزیم و استفاده از محرک هایی همچون کافئین .اما دلیل قانع کننده ای نمیتوان برای آن برشمرد .این دلایل احتمالی میتواند تا حدی با یکدیگر در ارتباط باشند. تنظیم فشار های عصبی ,منیزیم ,کافئین, خواب و میزان تمرینات ورزشی میتواند به کنترل فاسیکولاسیون کمک نماید اما دلایلی بر علت و معلول مشکل اصلی نمیباشد.

 

 

منبع :ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)