به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / دین و مذهب / 12 بانوی محجبه ی موفق معاصر

12 بانوی محجبه ی موفق معاصر

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزگاری که هجمه ی دشمنان به باورهای عمیق اسلامی پایان ندارد و هیاهوی ثروت و شهرت در میان افراد آنان را از عقاید ریشه ایشان به دور کرده هنوز هم پیدا می شوند کسانی که مانند ستاره در میان تاریکی ها نمایانگر راه به افراد جویای حقیقت هستند، در این نوشته شما با دوازده بانوی محجبه ی شیعه ی معاصر که به موفقیت دست یافته اند آشنا می شوید.

1- :

سرکار خانم بانو امین (سیده نصرت‌بیگم امین معروف به بانوی ایرانی) : ایشان یکی از علماء معاصر شیعه بودند که توانستند با یاری خداوند متعال نائل به مقام اجتهاد شوند . مرحوم آیت الله شیرازی در اجازه نامه ی ایشان فرموده است :

«دختر مرحوم حاج سید محمدعلی امین التجّار اصفهانی که بانویی بزرگوار، شریف، اصیل، عالم و فرزانه، برگزیده زنان زمان و مایه شگفتی دورانش می‌باشد، از کسانی است که مدت مدیدی از عمرش و زمان درازی از زندگیش را صرف تحصیل علم نموده‌است».

2- :

سرکار خانم ربکا ماسترتن  (Rebecca Masterton ) : بانویی که در سال 1999 میلادی از کاتولیک به مذهب تشیع گروید . در حال حاضر ایشان یک محقق بریتانیایی اسلامی، مربی، سخنران عمومی، مفسر قرآن کریم، مجری تلویزیونی و فیلسوف مذهب شیعه از دین مبین اسلام است.

توصیف خانم مسترسن از زندگی خود پس از گرویدن به اسلام :

زندگی من پس از گرایش به اسلام به طور کامل تغییر کرده است. من یک روسری و لباس بلند زنانه به تن میکنم و ترجیح میدهم با ” خواهران” مسلمان معاشرت کنم تا اینکه وقتم را با مردان صرف کنم.

3- : سرکار خانم زینت السادات علویه همایونی : این بانوی بزرگوار در سال 1343 ه.ش با امتیاز بانو امین موفق به تاسیس اولین حوزه علمیه زنان در ایران را در شهر اصفهان بنام مکتب فاطمه شدند . از آثار این بانوی بزرگوار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • زن مظهر خلاقیت الله
  • نسیم ولایت
  • عشق ذوی‌القربی
  • سفرنامه
  • زندگی نامه بانو امین
  • ترجمه اربعین الهاشمیه (در حاشیه نمایشگاه کتاب اصفهان در سال ۱۳۸۹ رونمایی شد. این کتاب تالیف استادشان بانو امین بوده است)
  • ترجمه کتاب اسرارآلایات صدرالمتألهین شیرازی

4- :

سرکار خانم دیانا(هاجر) ترانکو : ایشان در یک خانواده ی مسیحی در ایالت تگزاس آمریکا به دنیا آمد و در امر تبلیغ در کلیسای مسیحیت فعالیت می کرد که به طور اتفاقی با دین اسلام آشنا می شود. این بانو پس از تحقیقات گسترده دین مبین اسلام را برای خود انتخاب می کند، سرکار هاجر حسینی(دیانا ترانکو) می گوید : ((در مسیر تحقیقات خود، با شخصیت امام حسین(ع) آشنا می شود و به گفته خود این نقطه اوج تحولات فکری و روحی او بوده است.)) وی در آمریکا فوق لیسانس ارتباطات می خوانده که با اوج گیری انقلاب اسلامی ایران از آمریکا راهی اروپا می شود و برای ادامه دادن به مطالعات خود راهی شهر مقدس قم می گردد.

5- :

سرکار خانم خولیو سزار مارتین :بانوی اروگوئه ای که برای پوشش خبر مراسم ارتحال حضرت امام خمینی رحمت الله علیه راهی ایران شده به دین شریف اسلام علاقمند می شود این خبرنگار ال ناسیونال سپس با سفر به شهر مقدس قم به دین آسمانی اسلام می گرایند.

6- :

سرکار خانم والریا پورخووا : اسلام شناس روسی و مترجم و مفسر معانی قرآن کریم.

12 بانوی محجبه ی موفق معاصر

12 بانوی محجبه ی معاصر

7- :

سرکار خانم ایوادو ویتراى میروویچ : ایشان فرزند پروفسور میروویچ از اشراف زادگان فرانسه و مادر او اسکاتلندی است. ایشان موفق به اخذ دکترای ادبیات از دانشگاه سوربن فرانسه شده اند، متعاقبا آشنایی وی با زبان فارسی در 3 تا 4 سال سبب شد که شناخت اسلامی اش افزایش بیابد، از آثار ایشان می توان به کتاب <<چهره دیگر اسلام>> اشاره کرد.

8- :

سرکار خانم رکسانا الیزابت (معصومه اسعد) : ایشان همسر عبدالکریم پاز رهبر شیعیان کشور آرژانتین است. این بانو به تدریج با عقاید شیعیان آشنا شده، در سال 2004 موفق به اخذ لیسانس جامعه شناسی در دانشگاه بوینس آیرس آرژانتین می شوند.

9- :

سرکار خانم آمینه اینلوز : بانوی آمریکایی محقق، مترجم، سخنران و استاد دانشگاه متولد جنوب ایالت کالیفرنیا که از مسیحیت به دین اسلام ایمان آورد. دارای مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر از دانشگاه برکلی، کارشناسی ارشد مطالعات اسلامی، ایشان هم اکنون در حال ادامه ی مقطع دکتری در این رشته هستند.

10- :

سرکار توموکو شیمویاما(پرستو شادپیام): پروفسور ژاپنی تبار که در هنگام مطاالعه ی دین اسلام از نظر علمی و تاریخی به شیعه علاقمند شدند. خانم شیمویاما دارای مدرک دکتری در رشته ی تاریخ و استاد سابق دانشگاه توکیو می باشد به رسم ژاپنی ها فامیل خود را به فامیل شوهر تغییر می دهند و چون مهاجرت بین کشور های ژاپن، آمریکا و ایران داشتند نام پرستو را برای خود برگزیدند. ایشان همچنین موفق به اخذ مدرک دیگر دکتری در رشته ی تاریخ پس از اسلام از دانشگاه تربیت مدرس شدند.

11- :

سرکار خانم ریما فلانکا : بانوی تازه مسلمان شده ی کنگویی که اکثریت آن مسیحی هستند ایشان 14 سال ساکن کشور ایران شدند و در حال تحصیل در مقطع دکتری کلام اسلامی در جامعة المصطفی قم است.

12- :

سرکار لیزا لوته عبید : بانوی اتریشی مسلمان شده صاحب کتاب <<خبرنگاران در حجاب>> که رساله ی دکترای این بانوی مسلمان نیز می باشد.

گردآوری شده در : Ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)