به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / آموزش پخت کیک بدون فر

آموزش پخت کیک بدون فر

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش پخت کیک بدون استفاده از فر

کیکی که در این نوشته به آموزش پخت آن می پردازیم در یک ظرف چدنی تهیه می شود پس با خیال برای پختن کیک  دست به کار شوید .

مواد لازم برای پختن کیک:
آرد :2 پیمانه
شیر :1/3 پیمانه
تخم مرغ :4 عدد
روغن مایع :1 پیمانه
شکر :1 پیمانه
پکینگ پودر:1 قاشق مربا خوری سرپر
وانیل: مقدار لازم

آموزش پخت کیک بدون فر

طرز تهیه کیک در کیک پز :

ابتدا تخم مرغ ها را باشکر و وانیل به خوبی هم بزنید تا کرم رنگ شوند سپس روغن و بعد هم شیر را اضافه کنید با قاشق هم بزنید ، وقتی که آن ها را خوب هم زدید آرد موجود را با بکینگ پودر مخلوط کرده و 3 بار الک کنید و به مخلوط پیش را اضافه کنید، مایه ی کیک شما آماده است.
یکی از شعله های پهن گاز را انتخاب کنید و روشن کنید و حرارت آن را روی کمترین میزان ممکن قرار بدهید، اول واشر دور درب تابه را در بیارید تا کیکی که می خواهید بپزید خمیر نشود و جایی برای بیرون آمدن بخار وجود داشته باشد( برای پخت کوکو و پنکیک و ته چین و ته دیگ هم دربیارید و در غیر این صورت آن ها خمیر می شوند)هر دو طرف تابه را چرب کنید و روی شعله ی کم حرارت گاز بگذارید، برای رسیدن حرارت به تابه درب آن را ببندید(داغ شدن تابه یک ربع تا بیست دقیقه زمان می برد).
در این فاصله مواد کیک را آماده و مخلوط می کنید بعد از اینکه مواد کیک شما آماده و تابه هم کاملا داغ شد مواد کیک را داخل تابه بریزید (توجه داشته باشید که مواد را تا نیمه ی تاب بریزد، تا با حجیم شدن کیک مشکلی پیش نیاید).
سعی کنید شعله ی گاز را روی همان حرارت عادی قرار بدهید باید دقت کنید که تا مدت زمان 30 دقیقه به هیچ عنوان درب تابه را باز نکنید( آماده شدن کیک حدود 45 الی 50 دقیقه زمان خواهد برد). برای طلایی شدن روی کیک در 5 الی 7 انتهایی پخت کیک تا را برگردانید).
نکته : در انتهای کار سعی کنید درب تابه را باز کنید تا بخار موجود در آن خارج شود.


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)