به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / طرز پخت کیک موز و شکلات

طرز پخت کیک موز و شکلات

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش پخت کیک موز و شکلات

شکلات : ۱۰۰گرم
کره : ۲۰۰گرم
پودر کاکائو : ۲قاشق غذاخوری
تخم مرغ: ۳ عدد شکر یک ونیم پیمانه
وانیل : یک چهارم قاشق چایخوری
آرد : دو پیمانه
بکینگ پودر : یک قاشق مربا خوری
موز : دو عدد

طرز پخت کیک موز و شکلات

طرز تهیه کیک موز و شکلات :

      در ابتدا شکلات تخته ای را آب کرده و کره ای را که ذوب شده نیز به آن اضافه می کنیم بعد پودر کاکائو  را اضافه کرده و آن ها را هم می زنیم. تخم مرغ ها را به شکر و وانیل اضافه کرده و هم می زنیم تا حجیم شوند و رنگ سفید به خود بگیرد، موز را رنده کرده به مایه اضافه می کنیم ، بیکینگ پودر را به آرد سفید سه بار الک شده می افزاییم و با لیسک کم کم به مایه افزوده و کمی هم می زنیم و به مواد شکلاتی اضافه می کنیم.

      در مرحله ی بعد کف قالب را چرب می کنیم (دیواره قالب مورد استفاده را چرب نمی کنیم) و اجازه می دهیم کیک به خوبی پف بکند. مواد کیک را داخل قالب ریخته و در فر با دمای ۱۸۰ درجه از قبل گرم شده به مدت زمان ۳۵ الی ۴۵ دقیقه (مدت زمان بسته به نوع فر شما است) قرار می دهیم تا پخته شود، سعی می کنیم تا با خلال دندان آن را امتحان کنیم اگر از مایه به خلال دندان نچسبید آماده هست،اگر چسبید هر ده دقیقه چک می کنیم تا کیک مغز پخته شود(همین حد کافی است در صورت افزایش این مقدار کیک شما خشک و شکننده می شود). هنگام خنک شدن کیک آن را از قالب خارج کرده و به شکل افقی برش می زنیم و آن را با آب و عسل مرطوب می کنیم.

      فرصت آب شدن را به خامه می دهیم(به مقداری که بتوان آن را با قاشق زد کافی است) با دو قاشق پودر خامه و یک قاشق پودر کاکائو و پودر قهوه به مدت ده دقیقه هم می زنیم تا شکل بگیرد و اثر همزن روی خامه باقی بماند،در آخر لایه های کیک را با خامه و حلقه های موز و شکلات تزیین می کنیم، نوش جانتان.


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)