به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / متفرقه / اخبار / ریزش مو تلوژن افلوویوم

ریزش مو تلوژن افلوویوم

بسم الله الرحمن الرحیم

ریزش مو تلوژن افلوویوم

در برخی موارد ریزش مو به شکل “تلوژن افلوویوم” است. در این نوع ریزش مو، بدنبال یک واقعه استرس زا مانند جراحی، تب شدید، زایمان، بستری شدن، بیماری های تیرویید، تصادف، رژیم های غذایی غیر اصولی یا استرس بزرگ روحی عاطفی، رشد بخش عظیمی از موها بطور همز مان و موقت متوقف می شود و پس از 3-2 ماه از واقعه استرس زا موها شروع به ریزش می کنند که معمولا این ریزش منتشر بوده ولی منجر به طاسی کامل نمی شود.
عصاره مخمر آبجو: . در مطالعه ای که روی 30 خانم مبتلا به این عارضه انجام گرفت مخمر آبجو به همراه سیستین و ویتامین B5 توانست سرعت رشد موها را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد.


ماده Brewer’s Yeast حاوی ترکیبات مغذی مهمی برای سلامت مو می باشد. از جمله ویتامین های گروه B
، سلنیم و ویتامین E. ویتامین های گروه B موجود در Brewer’s Yeast عبارتند از بیوتین، ریبوفلاوین، نیاسین، پنتوتنیک اسید، پیریدوکسین، فولیک اسید و بیوتین. ویتامین های گروه B موجب سلامت و تغذیه پیاز مو می شوند. بیوتین یا همان ویتامین B7 برای رشد مو ضروری بوده و در ساخت پروتئین های مو دخیل است. به مرور زمان اگر به دلیل کمبود بیوتین متابولیسم مواد مغذی به درستی صورت نگیرد پیاز مو دچار سوء تغذیه می شود. کمبود بیوتین می تواند باعث راش پوستی و ریزش مو شود. سلنیم موجود در Brewer’s Yeast به همراه ویتامین E کمک می کند تا غشای سلول های مو از آسیب عوامل مخرب محیطی حفظ شود. کمبود ویتامین E یا عدم توانایی بدن در استفاده از آن می تواند باعث خشکی و ریزش مو شود(گردآوری و تهیه : ashpazi.org)


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)