به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / متفرقه / اخبار / سلامت مو : استحکام موهای سر

سلامت مو : استحکام موهای سر

بسم الله الرحمن الرحیم

سلامت مو : استحکام موهای سر

عصاره میلت: دانه میلت یکی از غلات مفید می باشد. این دانه حاوی پروتئین، اسیدهای چرب، مواد معدنی، ویتامین ها، فیبر رژیمی و پلی فنل ها (نوعی آنتی اکسیدان) می باشد. پروتئین میلت دارای مقدار زیادی آمینواسیدهای ضروری و مخصوصاً آمینواسیدهای سولفور دار متیونین و و فلاونوئیدها سیستئین می باشد که در ایجاد استحکام تارهای مو نقش دارند. این دانه با ارزش منبع آنتی اکسیدان ها مثل اسیدهای فنولیک نیز هست.

سیستئین: سیستئین با تأمین گوگرد کافی برای سلول های مو باعث استحکام تارهای مو می شود. تقریباً یک چهارم کراتین از سیستئین تشکیل می شود.

(تصویر موی سر انسان)

سلامت مو : استحکام موهای سر

سلامت پوست و مو ، استحکام موهای سر

متیونین: متیونین یک آمینواسید گوگرد دار است که بدن قادر به ساخت آن نیست. این آمینواسید یک آنتی اکسیدان مهم است که از مو در برابر عوامل مخرب محیطی محافظت می کند. متیونین پس از سیستئین دومین جزء کراتین بوده و آمینواسید ضروری برای ساخت کلاژن (پروتئین بافت همبند) می باشد. دریافت ناکافی متیونین می تواند رشد مو را کاهش داده و مو را بد حالت کند. بنا بر نتایج تحقیقات، متیونین قادر است باعث کندی در روند نازک شدن و خاکستری شدن مو شود.
متیل سولفونیل متان (MSM)
متیل سولفونیل متان یک ترکیب گوگرد دار طبیعی با قابلیت جذب بالاست که برای تشکیل کراتین در مو، پوست و ناخن ضروری است. این ترکیب به تولید سلول های طبیعی نیز کمک می کند. این ویژگی به ترمیم پوسته سر و پیاز موی آسیب دبده کمک می کند و باعث ایجاد پوست و ناخن زیباتر می شود.


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)