به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / طبیعت / انگور زمستانه

انگور زمستانه

بسم الله الرحمن الرحیم

با انگور زمستانه بیشتر آشنا شوید

این گیاه به عنوان  درخت در باغ یا باغچه (برای مصرف میوه ی آن) یا به صورت یک گیاه زینتی در گلدان، حیاط منازل یا ویلاها کاشته میشود.
این درخت در تمام فصول زیبایی خاصی به چشم انداز منزل می دهد. در زمستان با شاخه های حالت دار خود یک نقش بنسای بزرگ در قلب باغچه را تداعی میکند.
در اوایل بهارجوانه های فسفری زیبایی روی ساقه ی آن پدیدار میشود.
در اواسط بهار گل های نباتی با عطر ملایم و به صورت کلونی روی شاخه ها به چشم می آید که زنبور عسل را سمت خود جذب می کند و باعث بارور شدن گیاه و در نهایت محصول چشمگیری برای باغبان میشود.
در تمام طول پاییز تغییر رنگ میوه ی درخت، هر روز صبح را دل انگیز تر از روز قبل می کند و وقتی میوه ها به رنگ قرمز در آمد در میان زردی پاییز گرمی دلپذیری به دیدگان بیننده میدهد.

انگور زمستانه

خواص میوه انگور زمستانه:
به علت طعم ترش آن پایین آورنده فشار خون می باشد در نتیجه بیماریهای وابسته به فشار بالا مانند چربی و قند خون نیز خود به خود کاهش می یابد و به این صورت در درمان بیماری کلیوی نیز تاثیر گذار است.
موارد مصرف:
میوه این گیاه را با هسته به صورت خام مثل دانه های انار  میل می کنند.
می توان از آن مارمالاد بدون شکر درست نمود و به این صورت ماندگاری آن را بالا برد (مثل رب)
نگهداری طولانی مدت میوه:
انگور زمستانه را با شاخه برداشت میکنند و به همان صورت میتوان در جایی خنک آویزان نمود و کم کم مصرف نمود به این شکل از هدر رفتن محصول در اثر وزش باد یا خوردن آن توسط پرندگان جلوگیری نمود.


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)