به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / آموزش پخت نان سیرخانگی

آموزش پخت نان سیرخانگی

بسمه تعالی

آموزش پخت نان سیرخانگی

مواد لازم برای پختن نان سیرخانگی :

آب گرم 1 پیمانه
عسل 2 قاشق سوپخوری
خمیر مایه 2+1/4 قاشق چایخوری
آرد 3+1/2 پیمانه
ماست 1/4 پیمانه
نمک 2 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر 1/2 قاشق چایخوری
تخم مرغ 1 عدد
کره 1/4 پیمانه
سیر کوبیده 3 پر
روغن زیتون به میزان لازم

آموزش پخت نان سیرخانگی,,نان سیر,نان سیر دار,نان سیر ایتالیایی,نان سیر کافه شمشیری,نان سیر طرز تهیه,نان سیر و جعفری,نان سیری,نان سیر هندی,نان سیر شکم پر,نان سیر در ماکروفر,نان سير دار,نان سیر دار گره ای,نان سیر دار مامی سایت,تهیه نان سیر دار,نان تست سیر دار,طرزتهیه نان سیر دار,آموزش نان سیر دار,نان سیر گره دار,پخت نان سیر دار,طرز تهیه نان سیر ایتالیایی,طرز تهیه ی نان سیر ایتالیایی,طرز پخت نان سیر ایتالیایی,دستور پخت نان سیر ایتالیایی,نان سير طرز تهيه,طرز تهیه نان سیر,طرز تهیه نان سیر با پنیر پیتزا,طرز تهیه نان سیر با پنیر,طرز تهیه نان سیر بدون فر,طرز تهیه نان سیر هندی,طرز تهیه نان سیر با خمیر,طرز تهیه نان سیر با باگت,نان سیر و جعفری شف طیبه,نان سیر و جعفری پلیسه ای,نان سیر و جعفری پلیسه,طرز تهیه نان سیر و جعفری,نان سيري,طرز تهیه نان سیری,تهیه نان سیری,طرز تهیه نان سیر شکم پر,طرز تهیه نان سیر در ماکروفر,نان سیر در مایکروفر

مدت زمان آماده سازی : 1 ساعت و 30 دقیقه

شیوه ی پخت نان سیر خانگی

دستور پخت نان سیر خانگی :

برای شروع پخت نان سیر خانگی عسل را در آب گرم بریزید و حل کنید.سپس خمیر مایه را در آن بریزید و کمی هم بزنید و آنرا کنار بگذارید تا حالت کف پیدا کند( حدود 5 الی 10 دقیقه ) . آرد، ماست ، نمک، بیکینگ پودر و تخم مرغ را در کاسه همزن ایستاده بریزید و با سرعت کم همزن مخلوط کنید. سپس سرعت همزن را روی متوسط بگذارید و به هم زدن ادامه دهید تا خمیر نرم و یکدست شود(حدود 2 تا 3 دقیقه).

خمیر را از کاسه همزن بیرون آورید و آن را با دست به شکل توپ درآورید.کاسه بزرگی را با روغن زیتون چرب کنید و خمیر را در آن قرار دهید و روی آنرا با یک حوله پوشانده و به مدت 1 ساعت در یک جای گرم به آن استراحت دهید تا پف کند و حجم آن تقریبا” دو برابر شود. کره را داخل یک ظرف مناسب روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود.سپس سیر را به آن اضافه کنید و به مدت یک تا دو دقیقه سیر را تفت دهید.ظرف را از روی حرارت برداشته،سیر را از کره خارج کنید و کنار بگذارید.

خمیر را روی یک سطح آرد پاشی شده به 8 قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را دوباره به شکل توپ در بیاورید و با کمک وردنه آنها را به شکل دایره با ضخامت کمتر از نیم سانت باز کنید( یا به شکل دلخواه دیگر) و بعد با یک برس کره را روی خمیرها بمالید. یک تابه روی حرارت متوسط – بالا قرار دهید و خمیر ها را یکی یکی داخل آن قرار دهید تا زیر خمیر شروع به طلایی شدن کند(حدود 1 دقیقه ).سپس آنرا برگردانید تا طرف دیگر هم بپزد ( حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه ) .


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)