به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / متفرقه / بهداشت و سلامت / چاق شدن با طب سنتی

چاق شدن با طب سنتی

بسمه تعالی

برای چاق شدن راه ها و روش های مختلفی وجود دارد، اگر شما تصمیم گرفته اید که چاق شوید ابتدای کار باید علت لاغری خود را بدانید. لاغر ماندن عللی از قبیل : کم خون بودن، ضعف بدن که در ارتباط با کم خون بودن است، ژنتیک فرد، مزاج خشک او و… دارد. گاهی اوقات مشاهده می شود در افرادی که میزان کیفیت خون بدنشان نسبتا پایین است عضلات کم تر به وجود می آیند و لاغر بودن این دسته امری غیر طبیعی نیست.

استحمام صحیح تاثیر بسزایی در لاغر بودن یا چاق شدن شما دارد و اگر می خواهید لاغر نمانید سعی کنید تا آداب صحیح حمام کردن را بیاموزید. در خصال شیخ صدوف حضرت امام جعفر صادق علیه السلام زیاد حمام رفتن را عامل فربگی می دانند. اما آیا از این میزان باخبر هستید ؟

آموزش چاق شدن با طب سنتی

در کافی حدیثی به نقل از سليمان جعفرى می خوانیم که :

چنان بيمار شدم كه گوشت تنم تحليل رفت . در همين زمان ، [روزى] بر امام رضا عليه ‏السلام – درودهاى خدا بر او باد – وارد شدم .
فرمود : «آيا خوش‏دارى كه گوشتت بازگردد؟».
گفتم : آرى .
فرمود : «يك روز در ميان ، حمّام كن ، كه گوشتت باز مى‏گردد ؛ امّا مبادا به اين كار [به صورت روزانه] عادت كنى ؛ چرا كه اعتياد به حمّام ، سِل مى ‏آورد . [1]

خوب است بدانید که ائمه ی ما در احادیث یکی از علل لاغری را هر روز حمام کردن بر می شمرند. و تا اینجا مشخص شد برای چاق شدن بهتر است یک روز در میان به حمام برویم و استحمام کنیم. عده ای از دانشمندان طب سنتی ایران استعمال روغن بنفشه بعد از حمام را سبب چاقی افراد می دانند و از خواص آن سخن ها به میان آورده اند، البته مصرف عسل بعد از غسل کردن برای چاق شدن بی ثاثیر نخواهد بود.

خوردن غذاهایی مانند هلیم یا آبگوشت موجب چاق شدن افراد می شود و مصرف شیربرنج در صبحانه یا دیگر وعده ها در صورتی که مایل باشند می تواند باعث چاق شدن به شکل طبیعی باشد. شیربرنج جدای از خاصیتی که برای چاق شدن طبیعی فرد دارد به تقویت بدن افراد به شکلی کاملا طبیعی کمک می کند. اگر دنبال این هستید که برای رهایی از لاغر شدن از چه صبحانه ای استفاده کنید یکی دیگر از پیشنهاد های ashpazi.org که در طب سنتی به آن اشاره شده است مصرف کردن چند 60 روزه ی انجیر با عرق انیسون است ولی حین مصرف باید توجه کنید که این عرق خلط آور و مسبب آلرژی در بعضی از افراد است.

چاق شدن با استفاده از طب سنتی

چاق شدن با طب سنتی

چاق شدن در طب سنتی

استفاده کردن از داروهای چاق کننده که آن ها سریع العمل می دانند و ممکن است در بیشتر موارد غیرمجاز هم باشند تحت هیچگونه شرایطی برای چاق شدن توصیه نمی کنیم.شاید این دارو ها برای چاق شدن شما موثر باشند اما عوارض ناشی از این گونه داروها آسیب هایی جدی به شما خواهد زد و  بیمارهایی که از عارضه این داروها هستند باعث می شوند که هرگز سمت این دسته از داروها نروید. قبل از روی آوردن به این داروها بهتر است بافکر کردن و تحقیق کردن از عواقب شومی که مصرف این مواد در پی خواهد داشت آگاه شوید.

طبق گفته ی اساتید علم طب سنتی شما می توانید با برنامه ای صحیح و استفاده کردن از مواد غذایی مثل گوشت کبک و بلدرچین، کنجد همراه با شکر، نان، برنج، مواد حاوی کربوهیدرات و از این قبیل مواد که سبب غلظت و رطوبت بدن شما می شوند برای رسیدن به هدفتان که چاق شدن با روش هایی اصولی است برسید.

اگر هم در جست و جوی روش هایی برای چاق کردن صورت خود به شکل کاملا طبیعی هستید مصرف کردن میوه هایی مثل گلابی و خیار به علت آبدار بودن باعث از بین رفتن لاغری صورت شما خواهند شد. مصرف کردن رازیانه نیز برای چاق شدن صورت شما می تواند گزینه ای ایده آل باشد. برای اطلاع بیشتر درباره ی چاق کردن طبیعی صورت پیشنهاد می کنیم موضوع زیر را بخوانید :

چاق کردن صورت به شکل طبیعی

پایان مقاله (منبع : ashpazi.org) ./.


1- الكافي ، جلد 6 ، صفحه 497 ، حديث 4 .


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)