به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / متفرقه / بهداشت و سلامت / درمان فشار خون بالا با گل بامیه

درمان فشار خون بالا با گل بامیه

بسم الله الرحمن الرحیم

درمان فشار خون بالا با گل بامیه :

محققان آمريکايي ادعا مي کنند که دمنوش گل باميه فشارخون بالا را درمان مي کند. گل بامیه بومی کشور آنگولا در سراسر مناطق استوایی و نیمه استوایی کشت می شود. به نقل از «هلث نیوز» در کشورهای مصر و سودان از این گل برای حفظ دمای طبیعی بدن، سلامت قلب و افزایش تعادل مایعات بدن استفاده می شود؛ در شمال آفریقا نیز این گیاه برای بهبود عملکرد تنفسی کاربرد دارد؛ همچنین از آن به عنوان ماده موضعی برای رفع مشکلات پوستی استفاده می شود. در اروپا نیز از این گیاه برای حفظ سلامت دستگاه تنفسی فوقانی و از بین بردن یبوست و ایجاد گردش مناسب خون استفاده می شود. در کشور ایران برای حفظ فشار طبیعی خون از این گیاه استفاده می شود. نتایج بررسی های اخیر نیز اثر آن را در این زمینه تایید می کند.
به گزارش روزنامه خراسان به نقل از سايت «ديلي ميل»، اين محققان بر اين باورند که آنتوسيانين و فيتونيوترينت هاي موجود در اين دمنوش تأثير چشمگيري در درمان اين بيماري دارد. طي مطالعه اي تأثيرگذاري اين دمنوش و چاي معمولي در گروهي از بيماران ديابتي بررسي شد.

درمان فشار خون بالا با گل بامیه

خواص و فواید گل بامیه :

در اين تحقيق وضعيت 60 مبتلا به ديابت نوع 2 که داروهاي فشارخون بالا مصرف نمي کردند، بررسي شد. براي مدت يک ماه، يک گروه روزي 2فنجان دمنوش گل باميه و گروه ديگر چاي معمولي مصرف کردند. گروهي که دمنوش باميه مصرف کردند، با افت فشارخون سيستوليک (انقباض عضله قلب بين ضربان) از 134 به 112 مواجه شدند.

از دیگر خواص گل بامیه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ماساژ منظم کف سر با روغن بامیه مانع از ریزش مو می شود.گل بامیه مانع از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست می شود.ویتامین های طبیعی موجود در این گیاه ، در رشد مو موثر است؛ می توان به تنهایی از آن استفاده کرد یا آن را به شامپو و نرم کننده افزود.رنگ طبیعی مو را تیره می کند و از سفیدشدن مو پیشگیری می کند.

با پیری پوست مقابله می کند و به پوست ظاهر جوان تر و سالم تری می بخشد.

ترک یا زبری پوست کف پا را از طریق ماساژدادن با روغن این گیاه از بین ببرید.

گل بامیه
این گل قرمز زیبا، تنظیم‌کننده‌ی عادات ماهانه است. آنها میزان استروژن و پروژسترون را متعادل کرده و باعث تنظیم چرخه‌ی ماهانه می‌شود. می‌توان آن را یک هفقته قبل از شروع قاعدگی زمانی که معده خالی‌ است همراه با آب خورد.

درمان فشار خون بالا با گل بامیه ، منبع : ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)