به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / آموزش پخت شیرینی ساده

آموزش پخت شیرینی ساده

بسمه تعالی

پختن شیرینی آن هم به روشی ساده شاید دغدغۀ افرادی باشد که نیاز دارند در کم ترین فرصت دست به پختن محصولی کنند که طعم آن مدت ها زیر زبان خواهند بود. مواد لازم برای پختن این شیرینی های خوشمزه بدون استفاده از فر :

  • کره 50 گرم
  • شکر 110 گرم
  • خامه صبحانه 30  گرم
  • پودر بادام 60 گرم
  • سه قاشق ارد

طرز پخت شیرینی ساده

طرز پخت شیرینی :

در ابتدا کره را روی حرارت کم در حد ذوب شدن بگذارید بعد خامه و شکر و یک چهارم قاشق چایخوری وانیل اضافه کنید و آن را در حد مخلوط شدن هم بزنید  سپس آرد و پودر بادام را مخلوط کنید.ماهی تابه نچسب را انتخاب  کنید، کف آن را کمی چرب کنید با قاشق چایخوری از مواد بریزید با فاصله  پنج سانتی متری، فر را از قبل با دمای 190 درجه گرم کنید، سینی را طبقۀ بالا بگذارید. پنج دقیقه گریل  یعنی حرارت بالا را روشن کنید تا کاملا طلایی رنگ شود مراقب باشید این شیرینی ها در این مرحله نسوزند.
بعد اجازه بدهید تا آنها خنک شوند(یک ساعت زمان کافی است). با استفاده از کاردک یا چاقو به راحتی جدا می شوند. بادام را خیس کنید سپس(بعد از انداختن آن ها درون آب جوش پوست بادام ها به راحتی کنده خواهد شد)
اجازه بدهید بادام هایی که درون آب انداخته اید کاملا خشک شوند و برای آسیاب کردن آنها اقدام کنید، می توانید از پودرهای آمادۀ بادام برای تزیین این شیرینی ساده اما خوشمزه استفاده کنید.(نوش جان)

تهیه شده در : آشپزی


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)