به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / آموزش پخت شیرینی بهشتی

آموزش پخت شیرینی بهشتی

بسمه تعالی

مواد لازم برای پختن شیرینی ها عبارتند از :

  • آرد سفید قنادی 300 گرم
  • آرد نخود 100 گرم
  • آرد برنج 100 گرم
  • روغن صاف قنادی 225 گرم
  • خاک قند 175 گرم
  • هل یک دوم ق چ

آموزش پخت شیرینی بهشتی

طرزپخت شیرینی بهشتی :

برای شروع آشپزی روغن و خاکه قند را با دور متوسط همزن حدود 8 الی 10 دقیقه هم بزنید، تا سفید و پوک شوند، هل را اضافه کنید و به هم زدن ادامه بدهید(تقریبا فرم خامه قنادی را به خود خواهد گرفت).
آرد سفید، برنج و نخود را حتما الک کنید و کم کم به آرد اضافه کنید و با دست شروع کنید به ورز دادن آن ها،
سعی کنید تا همۀ آرد را یکباره اضافه نکنید، چون آردها با هم متفاوت هستند و ممکن است آرد کمتری نیاز باشد،
در این آموزش پخت شیرینی برای تهیه این شیرینی حدود 6 قاشق آرد اضافه آورده شده است، به مقداری آرد باید اضافه شود تا خمیر حالتی شل به خود نگیرد البته خمیر شما نباید خشک باشد( چیزی که نیاز داریم خمیری نرم و لطیف).

آشپزی و پختن شیرینی بهشتی

همانطور که در بالا عرض شد اگر خمیر شما خشک شود ترک می خورد و شیرینی که خواهید پخت خوب در نمی آید. آن را داخل نایلونی بگذارید و درون یخچال برای مدت زمان حدود سه استراحت بدهید، بعد از گذشت سه ساعت از یخچال خارج کنید و آن را یک ساعت نیز در دمای محیط استراحت بدهید تا خمیری که استفاده می کنید نرم شود، اگر کمی سفت بود با چرخ گوشت آن را خوب چرخ کنید.خمیر را بین دو کیسۀ پلاستیک به قطر یک سانت پهن کنید و قالب بزنید. در ادامه ته سیتی فر کاغذ روغنی پهن کنید و شیرینی را روی آن بچینید تخم خرفه بپاشید. در آخرین مرحله آن ها را داخل فری ک از قبل با درجه 160 سانتیگراد گرم کرده اید برای مدت زمان یک ربع الی نیم ساعت بگذارید. فراموش نکنید که درجۀ حرارت فرها متفاوت است و امکان دارد زمان کمتر یا بیشتری نیاز باشد، مقداری زیر شیرینی ها طلایی رنگ شد کافی خواهد بود(می توانید نوش جان کنید).

طرز تهیۀ شیرینی کرکی

شیرینی کرکی

منبع : آشپزی


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)