به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / پن کیک پرتقالی

پن کیک پرتقالی

بسمه تعالی

آموزش پخت پن کیک پرتقالی ، برای درست کردن پن کیک ساده به مواد زیر نیاز داریم :

  • 2 عدد تخم مرغ
  • یک و نیم لیوان شیر
  • یک و نیم لیوان آرد
  • 1 قاشق غذاخوری کره
  • کمی نمک
  • 5 قاشق غذاخوری شکر

نکته : شما اگر به پنکیک شیرین تمایلی ندارید شکر را حذف کنید و روی پن کیک بعد از پخت مربا یا عسل بریزید.

پن کیک

پنکیک پرتقالی

طرز تهیه پنکیک پرتقال :

برای شروع پخت پنکیک ابتدا شکر و آرد و نمک را مخلوط کرده و آن ها را به کناری می گذاریم. سپس شیر را گرم می کنیم و کره را می داخل آن می اندازیم تا با گرمای شیر ذوب شود. تخم مرغ را با همزن بزنید تا صاف شوند و از لختگی خارج شوند. حال شیر و تخم مرغ را به مخلوط آرد اضافه کرده و هم می زنیم تا مخلوط صاف و یکدستی شود اگر صاف نبود آن را از الک رد می کنیم. داخل تابه تفلون را با پنبۀ روغنی چرب کنید و با ملاقه از مواد داخل تابه بریزید با حرارت کم تا یک طرف پنکیک پخته شود سپس آن را برگردانید تا طرف دیگر آن هم به این شیوه بپزد (با استفاده از این روش تمام مواد را بپزید) در این آموزش آشپزی به جای شیر از آب پرتقال شیرین طبیعی استفاده شده است که باعث خوشمزه تر شدن آن می شود و به این ترتیب پن کیک پرتقالی شما آماده می شود(نوش جان کنید) .

آشپزی و طرز تهیه پنکیک

حضرت امام جعفر صادق علیه و آله السلام :

إذا صَلَّيتَ الفَجرَ فَكُل كِسرَةً تُطَيِّبُ بِها نَكهَتَكَ ، وتُطفِئُ بِها حَرارَتَكَ ، وتُقَوِّمُ بِها أضراسَكَ ، وتَشُدُّ بِها لِثَتَكَ ، وتَجلِبُ بِها رِزقَكَ ، وتُحَسِّنُ بِها خُلُقَكَ .

چون نماز صبح را خواندى ، پاره نانى بخور تا با آن : دهان خويش را خوش‏بو سازى ، حرارت خود را فرو بنشانى ، دندان‏هايت را استوار سازى ، لثه‏ات را استحكام بخشى ، روزىِ خويش را به چنگ آورى و خوى خود را نكو سازى .( الدعوات ، صفحه 140 ، حديث 352 ، بحار الأنوار ، جلد 66 ، صفحه 345 ، حديث 21 دانش نامه احاديث پزشكي : 2 / 160)

گردآوری شده در : Ashpazi.org


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)