به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / هلیم گندم

هلیم گندم

بسم الله الرحمن الرحیم

طرز پخت هلیم گندم

طرز تهیه هلیم گندم

مواد لازم برای پخت هلیم گندم :

گندم 500 گرم

پیاز 1 عدد خورو شده

دارچین به مقدار لازم

خامه مخصوص غذا یک پاکت یا خامه صبحانه دو ق غذا خوری و دو لیوان بزرگ تقریبا شیر داغ

کره 100 گرم

کنجد برای تزیین .

گوشت گردن نیم یا گوشت دنبالچه یک کیلو یا بو قلمون نیم کیلو

دستور پخت هلیم

در این دستور پخت گوشت گردن، دنبالچه و یا بوقلمون را با یک عدد پیاز همراه گندم خوب می پزیم شما می توانید از گندم پرک استفاده کنید وفتی تمام مواد کاملا پخت گوشت را از گندم جدا کنید و به کناری گذاشته تا کاملا خنک شود و بعد از استخون جدا می کنیم و با گوشت کوب می کوبیم تا کاملا نرم و ریش ریش شود به طوری که وقتی با گندم مخلوط شد مواد ما حالت کش دار داشته باشد.

طرز پخت هلیم ساده گندم

طرز پخت هلیم ساده گندم

گندم را پس از پخت کامل با گوشت کوب برقی خوب مخلوط می کنیم تا هیچ آثاری از گندم باقی نماند و فقط پوره باشد. بعد گوشت کوبیده را به گندم مخلوط شده اضافه می کنیم و به اندازه کافی شیر و دو قاشق غدا خوری خامه صبحانه و دو قاشق کره مخلوط کرده و شیر را به اندازه ای اضافه می کنیم تا مواد نه خیلی رقیق باشد و نه خیلی غلیظ، سپس می گذاریم کمی روی اجاق باقی بماند تا خوب جا بیفتد وقتی جوش آمد یک ربع روی حرارت ملایم بماند.

  • موقع سرو با دارچین و کره آب شده و شکر دانه درشت و کنجد تزیین میکنیم و باب سلیقه ای که داریم از شکر استفاده می کنیم عده ای تمایل به استفاده از شکر ندارند و موقع سرو شکر را اضافه می کنند. در ظرفی که دارید می توانید شکر بریزید و گوشت را هم می توانید جداگانه کمی کنار گذاشته با دست ریش ریش کنید تا نخواهید آن را بکوبید.
  • به هیچ وجه گوشت را نباید با گوشت کوب برقی مخلوط کنید چون اصل هلیم کشدار شدن مواد است در اینصورت هلیم گندم شما کشدار نخواهد شد.
  • اگر بتوانید خامه مخصوص غذا پیدا کنید  هلیم خوشمزه تری خواهید داشت، در غیر این صورت شیر به مقدار دو لیوان و خامه دو قاشق، یک مقدار کم فقط برای تزیین هلیم.

حدیث میانه روی


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)