به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

آموزش آشپزی

آشپزی / آموزش آشپزی / نکته های مهم در پخت برنج به روش صحیح و اصولی

نکته های مهم در پخت برنج به روش صحیح و اصولی

نکته های مهم در پخت برنج به روش صحیح و اصولی

پخت برنج

در مقاله آموزشی زیر شما نکته های مهم و درخشان را در مورد پخت برنج های ایرانی و هندی و تایلندی و پاکستانی و … را فرا خواهید گرفت که با رعایت این موارد میتوانید به نتیجه ی مطلوبی برسید . برای مشادهده مقاله با ما همراه شوید .

 

الف – برای سفید شدن رنگ پلو میتوانید چند قاشق ماست داخل قابلمه برنج در حال جوشیدن بریزید.

ب – اگر برنج بیش از حد معمول جوشید و نرم شد میتوانید چند قاشق آبلیمو به آن اضافه کنید تا برنج شفته نشود

پ – برای از بین بردن بوی سوختگی برنج تکه ای نان روی برنج قرار دهید و موقع سرو نان را بردارید یا اینکه یک عدد پیاز را پوست کنده و در داخل برنج فرو ببرید تا پیاز بوی سوختگی را بخود بگیرد.

ت – اگر برنج بی نمک شد موقع سرو برنج مقداری نمک را با مقدار کمی آب جوش حل کنید سپس با مقداری روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید ، هرگز نمک را مستقیم در روغن نریزید زیرا نمک در روغن حل نمی شود.

ج – اگر برنج شور شد خورش را بی نمک تر آماده کنید.

چ – برای از بین بردن بوی نامطبوع برنج آن را داخل سینی بریزید و در سایه قرار دهید تا بوی نامطبوع برنج از بین برود ، اگر برنج را در آفتاب قرار دهید برنج حالت خود را از دست میدهد و وقتی داخل آب جوش می ریزید از هم پاشیده می شود.

ح – برای پخت سریع از صبح یا شب قبل برنج را آبکش کنید سپس ته دیگ برنج را آماده کنید و برنج را داخل قابلمه بریزید ، قابلمه را داخل یخچال قرار دهید و هر زمانی که میخواهید روی برنج کمی آب و روغن بریزید و آن را دم کنید.

 


انجمن های آشپزی (آشپزخانه)